Šobrīd lasītāju pagājušajā gadā iecienītākās grāmatas bibliotēkā var apskatīt atsevišķā izstādē.

Pienācis jauns gads, un kā allaž, atskatoties uz nodzīvoto, tiek publicēti dažādi topi, kopsavilkumi un apskati. Arī Rēzeknes 2. bibliotēka ir apkopojusi 2017. gadā visvairāk lasītās un pieprasītās grāmatas.

Bērnu un jauniešu literatūras grupā visvairāk lasīto grāmatu topu jau tradicionāli veido Vislatvijas lasītveicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” grāmatas, to vidū gan latviešu oriģinālliteratūra, gan tulkojumi no citām valodām. Spriežot pēc izsniegumu tendencēm, čaklākie lasītāji ir bērni vecuma grupā 9+, jo tieši šīs grupas grāmatas topā ieņem pirmās vietas. Taču priecē, ka lasa arī pusaudži, tiesa, mazāk par jaunākā vecuma bērniem.

L. Stumbre “Pūcīte ar zeltainajām acīm”
H. Arhona “Govs”
I. Samauska “Skaļā klase”
I. Ziedonis “Krāsainās pasakas”
M. Kļava ”Vāverēns Toms un viņa draugi”
Ķ. Kasparovičs “Īsi stāstiņi par lietām”
M.  Zariņš “Rūķi un pūķi”
U. Auseklis “Kaķēns margrietiņās”
I. Ziedonis “Visādas pasakas”
D. Šukis “Ezītis, kurš mīlēja slepeni”

2017. gadā 2. bibliotēkas lasītāji bija īpaši iecienījuši latviešu oriģinālliteratūru.

D. Vīgante “Ledus apelsīns”
R. Ezera “Cilvēkam vajag suni”
D. Grūbe “Ducis cara rubļu jeb no svētdienas līdz svētdienai”
J. Lejiņš “Vīrieša sirds”
L. Kota “Istaba”
I. Dimante “Pilnmēness nakts zieds”
I. Bauere “Grēksūdze”
V. Volkēviča “Pļauka”
D. Šadre “Ceļmalas puķes”
N. Ikstena “Mātes piens”

Kā ik gadu visvairāk lasīto grāmatu topā parādās arī latviski tulkotā aizrobežu literatūra un grāmatas krievu valodā. Šogad lasītāji bija īpaši iecienījuši izdevniecībā “Zvaigzne ABC” klajā nākušos Lusindas Railijas, Šarlotes Betsas un  Mērijas Simses  jaunākos romantiskos romānus.

L. Railija “Ēnu māsa”
Š. Betsa “Pils pie ezera”
L. Railija “Meitene uz kraujas”
M. Simse “Melleņu vasara”
K. Linka “Maldi”
А. Беляев “Человек - амфибия”
Г. Якина “Зулейка открывает глаза”
Н. Терентьева “Страсти по Митрофану”
Б. Руденко “Русские наемники”
И. Прокопенко “По обе стороны фронта”

Aicinām arī izmantot iespēju rezervēt grāmatas attālināti! Vispirms vien jāatnāk uz bibliotēku un jāpalūdz bibliotekāram izsniegt jūsu autorizācijas datus – lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot e-katalogu. Autorizējoties e-katalogā, bibliotēkas lasītājs var sekot līdzi izņemto un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu. Bibliotēka ir atvērta Tev!