31. oktobra pēcpusdienā Rēzeknes Bērnu bibliotēkā notika neparasta rosība – spēļu istaba pārvērtās par Mazā spociņa darbnīcu. Telpā mājvietu atrada daudzkājaini zirnekļi, melni sikspārņi un milzu taureņi, kā arī krēslas deju dejoja draiski mošķīši. Notika gatavošanās Helovīnu svinībām.

Tematiskais pasākums „Mazais spociņš aicina!” sākās ar multiplikācijas filmas „Kaspera piedzīvojumi” noskatīšanos.  Tad bērni, iedvesmojušies no mazā, labsirdīgā spociņa Kaspera,  stāstīja baisus atgadījumus par kapsētu, tumsu, raganām, buršanos, savādām skaņām un daudzus gadus neapdzīvotām mājām. Visi ar sajūsmu noklausījās bibliotekāres Inetas Kuzņecovas stāstu

„Kādreiz  tumšā, aukstā novembra naktī meitene gāja mājās. Debesīs baisi spīdēja pilnmēness. Mājup bija jāiet caur mežu. Pēkšņi meitenes domas iztraucēja žēlabainas maza bērna raudas.  Mazā Ineta bailēs sastinga – pieri pārklāja auksti sviedri, sirds neprātīgi dauzījās, bija sajūta, ka tūlīt tā izlēks laukā no krūtīm, ķermenis bailēs drebēja…

Taču drošā meitene saņēmās un devās glābt mazuļa dzīvību. Apskatījusies krūmos, izpētījusi meža apkārtni,  meitene  raudošo bērnu neatrada un devās mājup. Neparastas atgadījums ar bažām tika pastāstīts mammai, kas satraukto Inetu nomierināja, sakot, ka tā ir bijusi pūce. Vēlos novembra vakaros  pūces mēdz ūjināt. Šīs skaņas ir gluži kā maza bērna raudas!”

Vēlāk no grāmatas „Kungu kapsētas spoki” tika lasīti arī citu cilvēku piedzīvotie šausmu stāsti. Noslēgumā visi dalībnieki piedalījās radošajā darbnīcā. No konfektēm un papīra salvetēm tika izgatavoti labsirdīgi spociņi.  Bērni veidoja arī Helovīnu dekorus un rotājumus, tika izgrebti ķirbji, kuros ievietotās sveces priecīgi dega, atgādinot, ka pēc tumsas nāks arī gaisma un visas briesmas ir pārejošas.

Un tad pēkšņi izdzisa gaisma, bērnu sirsniņas satraukumā iedrebējās… Skanot mistiskai mūzikai, telpā ielidoja Mazais spociņš. Pasākumam viņš bija īpaši gatavojies – sarūpējis pārsteiguma balvas un Helovīnu našķus…

Pasākuma foto skatieties šeit.