30. oktobrī Rēzeknes Bērnu bibliotēkā notika folklorai veltīts pasākums „Riti, dziesmu kamolīti”. Tajā piedalījās Rēzeknes Katoļu pirmsskolas izglītības iestādes sagatavošanas grupiņas bērni (skolotājas Irēna Puncule, Olga Runča, Ināra Lapinska) un Rēzeknes 5. vidusskolas 10. klases skolnieces.

Pasākumā tika deklamētas latviešu tautasdziesmas, gan labi zināmās, gan retāk dzirdētas. Kopā ar Rēzeknes Augstskolas pasniedzēju Daci Visocku bērni gāja rotaļās un dančos, dziedāja dziesmas. Tā bija lieliska iespēja izkustēties  tautas mūzikas pavadījumā un atsaukt atmiņā visiem labi zināmās rotaļas – „Kas dārzā?”,  „Ādamam bij septiņ dēli”, „Lāci, lāci, mazgā muti!” u. c.

Noslēgumā ciemiņus priecēja bibliotēkas talismans Lācītis Rūcītis, kas ar sajūsmu iesaistījās dejās un rotaļās, cienāja ciemiņus ar saldiem našķiem un piedalījās kopīgā fotosesijā.

Pasākuma foto skatieties šeit.