Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv

     2018. gada 12. maijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē notika Vislatvijas skaļās lasīšanas sacensības nacionālais fināls.

 

     LNB kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi, bibliotēkām un skolām visā Latvijā pagājušā gada septembrī sāka īpašu lasīšanas sacensību, kurā piedalījās vairāk nekā septiņi tūkstoši 5. un 6. klašu skolēnu, kuriem ļoti patīk lasīt.

 

     12. maijā finālā Rīgā tikās 29 reģionālie lasīšanas čempioni, tajā skaitā arī Rēzeknes reģiona fināliste – Maltas vidusskolas 6.a klases skolniece Sintija Diāna Potapova, kura lasīja fragmentu no Valda Rūmnieka “Ozola grāmatas”.

 

     Atbalstīt Sintiju uz Rīgu devās klasesbiedri, klases audzinātāja Inna Mironova, latviešu valodas skolotāja Nellija Krasnobaja, bibliotekāre Antoņina Krūza un sacensības Rēzeknes reģiona kuratore ­– Rēzeknes 2. bibliotēkas vecākā bibliotekāre Zenta Ruskule.

 

 

     Pasākumā bija iespēja dzirdēt daudz brīnišķīgu fragmentu no grāmatām, ko 500 klausītāju auditorijai lasīja lasīšanas čempioni no visas Latvijas. Sacensību vērtēja pieredzējusi žūrija – Vija Kilbloka (izdevniecības „Zvaigzne ABC” valdes priekšsēdētāja), Otto Ozols (rakstnieks un žurnālists), Ivars Svilāns (sabiedrisko attiecību eksperts), Ilze Dobele (LNT ziņu moderatore) un Krista Burāne (teātra un kino režisore).

 

     Žūrijas uzdevums nebija viegls, jo skaļās lasīšanas līmenis visiem dalībniekiem bija ļoti augsts. Ceļojošo kausu šoreiz saņēma un par LNB Bērnu direktoru uz gadu kļuva Roberts Ozoliņš no Dobeles.

 

     Liels paldies Sintijai Diānai Potapovai par lasītprieku, uzcītību un degsmi piedalīties skaļās lasīšanas sacensībā! Paldies Sintijas vecākiem un skolotājām, kuri ieguldījuši darbu, lai viss izdotos! Paldies Maltas pagasta pārvaldes vadītājam Vitālijam Skudram, kas nodrošināja braucējus ar transportu, un šoferiem Aleksandram Romanovam un Aleksandram Šemeņevam par drošu nogādāšanu uz fināla galamērķi un atpakaļ mājās! Novēlam visiem arī turpmāk iesaistīties aizraujošā lasīšanas piedzīvojumā!

 

Sacensības tiešraides ieraksta 1. un 2. daļu skaties šeit:

https://www.facebook.com/lnb.lv/videos/10156398784699031/ (Sintijas uzstāšanās sākas no 35. minūtes.)

https://www.facebook.com/lnb.lv/videos/10156398795019031/

 

Informāciju sagatavoja
Antoņina Krūza,
Maltas pagasta bibliotēkas vecākā bibliotekāre