2019. gada 24. jūlija pēcpusdienā Rēzeknes Centrālā bibliotēka aicināja uz pasākumu, kurā varēja iepazīties ar vienu no Skandināvijas valstīm – Somiju.

No 1. jūlija līdz šī gada beigām Somija pildīs Eiropas Savienības Padomes prezidējošās valsts pienākumus. Somijas prezidentūras devīze ir “Ilgtspējīga Eiropa, ilgtspējīga nākotne”.

Bibliotēkas darbinieces pasākuma apmeklētājus iepazīstināja ar sagatavoto prezentāciju par šo valsti. Klātesošie varēja uzzināt interesantus faktus par Somijas ģeogrāfiju un kultūru, tradīcijām un iecienītākajiem tūrisma maršrutiem, kā arī noklausīties slavenā somu komponista J. Sibeliusa simfonisko poēmu “Finlandia” un neklātienē iepazīties ar moderno Helsinku pilsētas centrālo bibliotēku “Oodi”.

Ikviens varēja pārbaudīt savas zināšanas par Somiju viktorīnā “Ko tu zini/nezini par Somiju”. Noslēgumā vairāki no klātesošajiem dalījās savos iespaidos par ceļojumiem uz šo teiksmaino Ziemeļvalsti.

Pasākums notika projekta “EDIC Austrumlatgalē” ietvaros.