No 8. līdz 26. jūlijam Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonementā var apskatīt Riebiņu novada Stabulnieku pagasta bibliotekāres Birutas Čaunānes gleznu izstādi. Gleznošana ir viens no Birutas vaļaspriekiem, ar kuriem viņa aizraujas.

Šis vaļasprieks, tāpat kā rakstīšana, jau ir kļuvis par nopietnu nodarbošanos, kas paņem krietnu devu laika un enerģijas, bet tai pašā laikā šis process uzlādē, jo ir prieks par radīto.

Biruta uzskata, ka viņas krāsu darbos nekas nav ne pareizs, ne nepareizs, viss vienkārši ir tapis tajā tagadnes brīdī. Gleznu galerijas ciklam izvēlēts nosaukums „Māxla un maģija”. Šī gada pirmā izstāde „Vasaras saulgriežu mistērijas” veltīta mūsu tautā jau izsenis iemīļotajam skaistajam notikumam – Vasaras saulgriežiem.

Izstādes foto skatieties šeit.