{source}
<script type="text/javascript">

function DraugiemSay( title, url, titlePrefix ){
 window.open(
  'http://www.draugiem.lv/say/ext/add.php?title=' + encodeURIComponent( title ) +
  '&link=' + encodeURIComponent( url ) +
  ( titlePrefix ? '&titlePrefix=' + encodeURIComponent( titlePrefix ) : '' ),
  '',
  'location=1,status=1,scrollbars=0,resizable=0,width=530,height=400'
 );
 return false;
}
</script>

<a href="#" mce_href="#" onclick="DraugiemSay('Maizes muzejs Aglonā',
'http://www.rezeknesbiblioteka.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=397:maizes-muzejs-aglona&catid=163:par-izstadem-cb&Itemid=104', 'Rezeknesbiblioteka.lv');">
<img src="../images/dr.gif" mce_src="../images/dr.gif" border="0" /><font color="#666666" size="2"><u>Pasaki draugiem</u></font></a>

{/source}

Foto no: www.viss.lv 

     Rēzeknes Centrālās bibliotēkas lasītava aicina aplūkot izstādi „Maizes muzejs Aglonā”, kura stāsta par vienīgo maizes muzeju Baltijas valstīs, kurš atrodas bijušā Preiļu rajona Aglonā. Izstāde būs skatāma līdz 23. maijam. 


     Maizes muzejs tika atklāts 2005. gada 12. augustā. Tas izvietots vēsturiskā namā, kur agrāk bija Somersetas sešgadīgā skola, kurā par skolotāju strādāja latgaliešu dzejniece Naaizmērstule (Rozālija Tabine).


     Muzeja telpās goda vietā atrodas ne tikai vecas abras, maizes lizes, dzirnakmeņi, sirpji, graudu un miltu sieki, bet arī tikko cepti maizes klaipi, jaunās ražas rudzu vārpu vainags un krucifikss, jo Latgalē rupjmaize un ticība Dievam ir pašsaprotamas lietas.


     Muzeja saimniece ir Vija Ancāne, savulaik viņa mācīja maizes cepšanas tehnoloģiju Jaunaglonas lauksaimniecības skolā un strādāja Jaunaglonas ceptuvē, bet pēc tam izveidoja savu uzņēmumu. Visus eksponātus, kas apskatāmi muzejā, viņa ir vākusi gan tuvākā, gan tālākā apkārtnē.