No 10. līdz 24. februārim Rēzeknes Centrālās bibliotēkas lasītavā aplūkojama sabiedriski reliģiskā izdevuma „Katōļu Dzeive” 85. gadadienai veltīta izstāde.

Ieskats vēsturē

Pirmais „Katōļu Dzeives” numurs nāca klajā 1926. gada martā. Līdz 1940. gadam žurnāls iznāca Rīgā, sākumā neregulāri, bet no 1929. gada – vienreiz mēnesī. Raksti tajā bija tikai latgaliešu rakstu valodā.

Par pirmo žurnāla redaktoru līdz 1928. gadam ir strādājis D. Jaudzems, no 1929. līdz 1938. gadam – A. Novickis, bet no 1938. līdz 1940. gadam – P. Laurinovičs.

1940. gadā padomju vara žurnāla izdošanu pārtrauca, un tas tika atjaunots tikai 1989. gadā. Kopš šī laika „Katōļu Dzeive” tiek izdota ne vairs Rīgā, bet Viļānos. No 1989. gada žurnālu izdeva Rīgas metropolijas kūrija, bet kopš 1999. gada – SIA „Žurnāls „Katōļu Dzeive””. 2010. gadā tika izveidota arī Katōļu Dzeives” digitālā versija, kuru PDF formātā bija iespējams saņemt e-pastā*.

Kopš 2000. gada par žurnāla galveno redaktoru strādā A. Ševels, bet ilggadēja tā redaktore ir M. Latkovska.

„Katōļu Dzeivē” tiek publicēti raksti par reliģiskām tēmām, Romas katoļu draudžu vēsturi un dzīvi tagad, par Latgales kultūras vēsturi, valodu, lauksaimniecību, izglītību, psiholoģiskām problēmām u. c.

Rēzeknes Centrālās bibliotēkas lasītavā ir pieejami „Katōļu Dzeives” numuri no 1989. gada līdz pat šodienai.

*Pakalpojums bija pieejams, kad žurnāls tika izdots.

Izmantotā literatūra.

·          Latvijas Enciklopēdija: 5 sējumos. - 3. sējums. - 344. lpp.