jevgenijs klosa 105

Mūsu novadniekam skolotājam un literātam Jevģenijam  Kļošam šogad aprit 105 gadi, un no 21. februāra līdz 8. martam Rēzeknes Centrālās bibliotēkas lasītavā ir apskatāma izstāde, kuras materiāli sniedz ieskatu J. Kļošas dzīves un daiļrades gaitās.

J. Kļoša ir dzimis Rēzeknē 1906. gada 28. februārī, absolvējis Rēzeknes Skolotāju institūtu, vēlāk – Latvijas Universitātes Vēstures fakultāti.

Strādājot par skolotāju Rēzeknes apriņķa skolās, sācis rakstīt dzeju. Dzejoļu tematika ir daudzpusīga, nozīmīgu vietu ieņem mīlas lirika. Jaunais dzejnieks raksta gan par sapņiem, gan vilšanos, par vienīgās meklējumiem, kuru uzbūris savā iztēlē.

1938. gadā izdots J. Kļošas dzejoļu krājums „Рубцы”, literāts ir sarakstījis arī romānus un ir vairāku stāstu autors.

Pēckara gados J. Kļoša strādāja Cēsīs, vēlāk – par skolu inspektoru Rēzeknes rajonā. Viņš daudz lasīja, bija aktīvs bibliotēkas apmeklētājs un interesējās par visu jauno. Miris 1993. gada 6. septembrī.