Foto no: www.kalevatravel.lv

     Līdz 7. martam Rēzeknes Centrālās bibliotēkas lasītava piedāvā izstādi, kuras materiāli iepazīstinās apmeklētājus ar šīs mazās, bet interesantās valstiņas vēsturi un šodienu, bet tiem, kuri nolēmuši turp doties kā tūristi, sniegs informāciju par apskates vērtajiem objektiem un vietām.

 

Luksemburga faktos

 

     Luksemburgas lielhercogiste ir viena no pundurvalstiņām, kas atrodas pašā Eiropas vidienē starp Beļģiju, Vāciju un Franciju. Garākais ceļa posms, braucot pa valsti ziemeļu – dienvidu virzienā, ir aptuveni 80 km.

 

     Zinātāji par Luksemburgu mēdz teikt, ka tajā ir stiprs baltvīns, delikāti ēdieni, bet nav nekādas naktsdzīves.

 

     Īsi Luksemburgu visbiežāk raksturo ar četriem vārdiem: lielhercogs, bankas, cietokšņi un tuneļi.

 

     Apmeklējot Luksemburgu, ziniet: esat nokļuvuši pasaulē vienīgajā (!) lielhercogistē. Luksemburgas vārds ir atvasinājums no vārda Lucilinburugh, tulkojumā – mazs cietoksnis. UNESCO Pasaules mantojuma komiteja mazvalsts vecpilsētu un nocietinājumus iekļāvusi Pasaules kultūras pieminekļu sarakstā.

 

     Galvaspilsētas būvēm pašreizējo struktūru un formu devuši dažādie svešzemju karavadoņi. Katrs nākamais cēlis cietoksni tā, lai tas būtu stiprākais Eiropā tūlīt pēc Gibraltāra. Nocietinājumu lielāko daļu nojauca 1867. gadā, taču tūristu sajūsmināšanai ar atlikušajiem pilnīgi pietiek.

 

     Tūrisms šajā valstī plaukst, un to sekmē arī lētākās nedēļas nogaļu biļetes. Caur Luksemburgu ved galvenais automaršruts no Briseles uz Strazbūru. Lielhercogiste, kurā 30% iedzīvotāju ir ārzemnieku, gluži kā magnēts pievelk braucējus no Vācijas, Francijas, Beļģijas un citām Eiropas valstīm.

 

Luksemburga skaitļos

 

  • Platība – 2586 km
  • Iedzīvotāji – 430 000
  • Valodas – franču, vācu, Luksemburgas dialekts
  • Reliģija – 97% Romas katoļu
  • Galvaspilsēta – Luksemburga (90 000 iedzīvotāju)
  • Naudas vienība – eiro

 

 

Izmantotā literatūra: Lauku Avīze. - 2003, 23. janvāris