Foto no grām. „Резекне – вчера и сегодня”

2012. gada 15. maijā 80 gadu jubileju svinēs skolotājs un novadpētnieks Aleksandrs Grodzickis. Līdz 25. maijam Rēzeknes Centrālās bibliotēkas lasītavā apskatāma izstāde, kurā apkopoti bibliotēkā uzkrātie materiāli par A. Grodzicka dzīvi un novadpētniecisko darbu.

A. Grodzicka atmiņas, piezīmes un raksti ir apkopoti četros izdevumos: „Панорама Резекне в ретроспективе”, „Резекне – вчера и сегодня”, „Режица – городок провинциальный” un „ Резекне – 725”. Atsevišķi materiāli ir publicēti krājumos „Бодровские чтения”, „Провинциальный альманах”, „ Староверие Латгалии” un presē.

Savos darbos A. Grodzickis skar daudzpusīgu Rēzeknes vēstures tematiku un iekļauj personīgo līdzpārdzīvojumu, stāstot par senču dzīvi, mudina cienīt un saudzīgi izturēties pret pagātnes mantojumu, viņu uztrauc cilvēku attieksme pret dabu, vēstures un kultūras bagātībām.

Kā pedagogu A. Grodzicki pazīst vairākas paaudzes, jo visu savu dzīvi viņš ir veltījis pilsētas un Rēzeknes rajona skolēnu audzināšanai.

2009. gadā A. Grodzickim ir piešķirts Rēzeknes Goda pilsoņa nosaukums.