No 20. līdz 25. aprīlim visā Latvijā norisināsies Bibliotēku nedēļa, kuru Latvijas bibliotēkas katru gadu atzīmē tajā aprīļa nedēļā, kurā iekrīt 23. datums. 23. aprīlis, kā zināms, ir Pasaules grāmatu un autortiesību aizsardzības diena. Šajā dienā visā pasaulē nostiprinās tradīcija, ka vīrieši dāvina sievietēm rozes, bet sievietes vīriešiem – grāmatas.

Bibliotēku nedēļa mūsu valstī pēc Latvijas Bibliotekāru biedrības ierosinājuma tiek atzīmēta jau kopš 1997. gada. Šogad tās vadmotīvs ir cieši saistīts ar Raiņa un Aspazijas jubilejas gadu (Pastāvēs, kas pārvērtīsies!), līdz ar to Bibliotēku nedēļa šogad tiks veltīta pārmaiņām, visam jaunajam, kā arī novatoriskajiem aspektiem sen zināmās nozares tradīcijās.

Arī Rēzeknes Centrālā bibliotēka un tās filiāles saviem esošajiem un potenciālajiem lasītājiem ir sagādājušas virkni speciālu nedēļas piedāvājumu, tostarp ir izstādes, pasākumi, atlaižu akcija…

Šogad Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonementā (2. stāvā) darbosies arī bibliopasts, kurā bibliotēkas apmeklētāji varēs gan ieteikt izlasīt sev iepatikušās grāmatas citiem bibliotēkas lasītājiem, gan arī atstāt dažādas savas idejas un ieteikumus bibliotēkai.

Bibliopastam pastāv arī elektroniskā versija (sekojiet baneriem “Es iesaku” bibliotēkas mājaslapas augšējā labajā stūrī), līdz ar to savus ieteikumus ikviens, arī tie, kuri vēl nav bibliotēkas lasītāji, bibliopastam varēs nosūtīt neatkarīgi no savas atrašanās vietas. Ieteikumus  un ierosinājumus varēs sūtīt arī uz Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonementa e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., kā arī sociālajos tīklos Draugiem.lv (draugiem.lv/rezeknesbiblioteka) un Twitter.com (twitter.com/rezcb).

Atstātie ieteikumi tiks publicēti elektroniski bibliotēkas mājaslapā, sekojiet līdzi jaunākajām ziņām zem baneriem “Es iesaku”, ieteikumu saraksti pakāpeniski tiks atjaunoti atbilstoši iesūtīto ierakstu plūsmai. Lai bibliotēka varētu kļūt tāda, kādu to vēlas redzēt klienti, mums ir jāzina jūsu viedoklis, tāpēc aicinām visus būt aktīviem un neturēt sveci (savas idejas) zem pūra! Veidosim savu sapņu bibliotēku kopā!

Rēzeknes Centrālās bibliotēkas (RCB) un tās filiāļu

Bibliotēku nedēļas pasākumu saraksts

Atlaide parādniekiem – akcija visās bibliotēkās (RCB, 2. bibliotēka, Bērnu bibliotēka, Medicīnas bibliotēka)

Rēzeknes Centrālā bibliotēka

Aktivitātes visas nedēļas garumā

* Bibliopasts – iespēja atstāt savus ieteikumus uz vietas abonementā, 2. stāvā, vai elektroniski, sekojiet baneriem

* „Atpazīsti Rēzekni 20. gadsimta gleznās un fotogrāfijās” – izstāde un stāsts (pēc pieteikuma)

* „Ko krāj un taupa bibliotekārs” – izstāde ar eksponātiem no RCB bibliotekāru kolekcijām – lasītavā (3. stāvs)

* „Grāmatas – lasāmas, klausāmas, skatāmas” – grāmatu ar CD, CD un klausāmgrāmatu izstāde abonementā (2. stāvs)

* „Rēzeknes Centrālās bibliotēkas fotomirkļi” – izstāde abonementā (2. stāvs)

20. aprīlī pl.11.00, Konferenču zālē (3. stāvs)

Datorprasmju kursi „Darbs ar teksta redaktoru MS Word

23. aprīlī pl.16.00, Konferenču zālē (3. stāvs)

„Sevis sakārtošanas tehnika” – tikšanās ar Ilgu Gorsvāni, sertificētu NPL meistari un NPL pasniedzēju, nodarbība viņas vadībā

24. aprīlī pl.16.00, Konferenču zālē lasītavā (3. stāvs)

„Dzejas tilti” – literāri muzikāla tikšanās ar dzejniekiem Anatoliju Galleru (Daugavpils) un Inu Marks (Rēzekne)

Rēzeknes 2. bibliotēka

* „Bibliotēkas draugu dāvinājumi” – grāmatu izstāde

* „Grāmatas dziedina dvēseli…” – biblioterapijas un psiholoģijas grāmatu izstāde

* „Katrā grāmatā mazs brīnumiņš” – grāmatu izstāde

* „Tavam lasītpriekam!” Rēzeknes Vissvētākās Dievmātes piedzimšanas pareizticīgo baznīcas draudzes Bērnu bibliotēkai dāvinātās grāmatas lasi 2. bibliotēkā! – grāmatu izstāde

20. aprīlī pl.14.00

„Skaties, lasi, uzzini, piedalies!” – viktorīna skolēniem

23. aprīlī pl.15.00

„Diena bez datorspēlēm” – pasākums sadarbībā ar jaunatnes iniciatīvu centru „Draugu centrs”

Rēzeknes Bērnu bibliotēka

Aktivitātes visas nedēļas garumā

* „Kāda ir mūsu bibliotēka?” – ekskursijas skolēniem un pirmsskolas vecuma bērniem pēc pieteikuma

* „Mani mīļākie pasaku varoņi” – tematisks pasākums pēc pieteikuma

Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas 3. un 4. klases audzēkņu darbu izstāde

* „Es + grāmata = draugi” – tematiska izstāde par bibliotēkas darbu

* „Jauniešu grāmatu TOP” – lasītāju izvēlēto grāmatu izstāde

23. aprīlī pl.10.30

„Meldra Gailāne: es stāstu bērniem” – tematisks pasākums PII „Auseklītis” audzēkņiem

23. aprīlī pl.11.00

Datorprasmju kursi lietotājiem ar priekšzināšanām

Jāpiebilst, ka šogad tieši Bibliotēku nedēļas laikā norisināsies arī projekts, kas jau vairākus gadus ir pievērsis uzmanību bibliotekāra un bibliotēkas tēlam sabiedrībā – Bibliotēkas diena dzīvē. Nedēļas laikā aicinām sekot līdzi ierakstiem Rēzeknes Centrālās bibliotēkas sociālo tīklu profilos (draugiem.lv/rezeknesbiblioteka, twitter.com/rezcb), kur ar atslēgvārdu #libdayLV parādīsies ieraksti, kas ļaus ielūkoties Rēzeknes bibliotekāru ikdienas darbā un bibliotēku dzīvē.

Lai paliekošām pārvērtībām bagāta nedēļa!