2018. gada 24. jūlijā Rēzeknes 2. bibliotēkas darbinieces Ziemeļu mikrorajona parkā organizēja vasaras āra lasītavu. Tajā bija pieejamas bērnu skanošās grāmatas, jaunākie bērnu un jauniešu žurnāli, kā arī žurnāli pieaugušajiem latviešu un krievu valodās. Lasītavas saturs bija paredzēts lietošanai uz vietas.

Āra lasītavā iegriezās gan steidzīgi garāmgājēji, gan vasaras tveices nogurdinātie atpūtnieki. Kā izrādās, ne visi zināja, kur atrodas 2. bibliotēka. Tāpēc āra lasītavas apmeklētāji varēja iegūt informāciju par tās atrāšanas vietu, darba laikiem un citu aktuālu informāciju. Savukārt paši mazākie bērni varēja tikt pie pārsteiguma dāvanām.

Nobeigumā jāpiebilst, ka šādas vai līdzīgas āra lasītavas tiks organizētas arī turpmāk.