Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNESCO) Starptautiskās dzimtās valodas dienas* aktivitāšu ietvaros Rēzeknes Centrālās bibliotēkas lasītavā līdz 28. februārim aplūkojama izstāde „Turi godā savu valodu”. Izstādē apskatāmas latviešu valodas vārdnīcas (skaidrojošās, tulkojošās, antonīmu, eponīmu, slenga, vienburta u. c.).

Rēzeknes pilsētas 2. bibliotēkā savukārt līdz 23. februārim apskatāma grāmatu izstāde „Dzimtā valoda tēvu zemē”.

*Starptautisko dzimtās valodas dienu pasaulē atzīmē pēc 1999. gada UNESCO Ģenerālās konferences 30. sesijā pieņemtās Rezolūcijas par valodu daudzveidības saglabāšanu un aizsardzību.

UNESCO Latvijas nacionālā komisija Starptautisko dzimtās valodas dienu atzīmē kopš 2005. gada.

UNESCO un vērtības

Aktuāli