2018. gada 26. aprīlī no plkst. 13.00 līdz 15.00 Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā notiks Valsts darba inspekcijas (VDI) seminārs „OiRA – interaktīvs rīks darba vides risku novērtēšanai”.

Darba vides riska novērtēšana katram darba devējam ir jāveic ne retāk kā reizi gadā. Lai darba devēji vieglāk varētu izpildīt normatīvo aktu prasības, VDI sadarbībā ar Eiropas darba drošības un veselības aizsardzības aģentūru ir izstrādājusi interneta vietnē bāzētu interaktīvu rīku OiRA (Online Interactive Risk Assessment), kas ir īpaši piemērots mazajiem uzņēmumiem, kuros strādā līdz 20 darbiniekiem.

Pašlaik ir izstrādāti vienpadsmit rīki:

•             darbam birojā,

•             izglītības iestādēm,

•             veikaliem,

•             lauksaimniecības uzņēmumiem,

•             viesnīcām un viesu mājām,

•             sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem,

•             uzkopšanas darbu veicējiem,

•             skaistumkopšanas uzņēmumiem,

•             autoservisiem,

•             būvdarbiem (iekšdarbiem),

•             autotransportam.

Šis rīks ir paredzēts, lai darba devējs bez īpašām priekšzināšanām darba aizsardzībā varētu atpazīt savā uzņēmumā esošos darba vides faktorus, un novērtēt, cik liels ir risks, ka nodarbinātie cietīs vai saslims darba vietā. Ar rīka palīdzību iespējams noteikt veicamos darba aizsardzības pasākumus, kā arī sagatavot nepieciešamo dokumentāciju.

Semināru vadīs VDI Sadarbības un attīstības nodaļas vadītāja Linda Matisāne. Semināra formāts – īsa prezentācija un praktiska darbošanās ar rīku pie datora ekspertu vadībā.

Nepieciešamās priekšzināšanas un prasmes – pamatlīmeņa prasmes (ja protat lietot sociālos tīklus, piemēram, Draugiem.lv un Facebook, problēmu nebūs).

Lūdzam pieteikt savu dalību seminārā līdz 2018. gada 23. aprīlim, rakstot uz e-pasta adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.! Lūdzam ņemt vērā, ka dalībnieku skaits ir ierobežots!

Vairāk par OiRA meklējiet šeit.