No 2023. gada 2. maija līdz 30. jūnijam Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonementā aplūkojama Ilzes Sondores foto izstāde „Skaista muna tāva sāta”.

Izstādē eksponētas fotogrāfijas, kurās redzami Rēzeknes novada sakoptākie īpašumi Dricānu, Kaunatas, Nautrēnu, Maltas un Viļānu pagastu apvienībās. Turpinot tradīciju, kura tika atjaunota 2021. gadā, Rēzeknes novada pašvaldība sadarbībā ar pagastu pārvaldēm 2022. gada vasarā organizēja konkursu „Skaista muna tāva sāta”. Tajā tika noskaidroti sakoptākie viensētu pagalmi un ciema teritorijā esošo privātmāju un daudzdzīvokļu māju apbūves.

Krāšņo īpašumu vērtēšana notika katrā pagastu apvienībā atsevišķi. Kā vērtēšana, tā arī apbalvošanas pasākums tika rīkots katrā apvienībā atsevišķi: 15. jūlijā Lendžu brīvdabas estrādē (Nautrēnu apvienība), 16. jūlijā Ratnieku ciema estrādē (Kaunatas apvienība), 22. jūlijā Stružānu pagasta kultūras namā (Dricānu apvienība), 23. jūlijā Lakstīgalu salā (Viļānu apvienība) un 30. jūlijā Ozolaines pagasta Bekšu ciemā (Maltas apvienība).

Pasākumos galvenās balvas ieguvējiem no katras pagastu apvienības tika pasniegta glezna ar uzvarētāja īpašuma attēlojumu, kas tapa Rēzeknes novada dienu mākslas plenēra ietvaros. Plenērs notika gleznotāju apvienības V.I.V.A. vadībā.

Konkursa uzvarētāji

Dricānu apvienībā:

• “Slaviki” Dricānos (saimnieki Olita un Oļģerts Lambas).

Kaunatas apvienībā:

• “Ceļmalas” Stoļerovas pagastā (saimnieki Vita un Ivars Seņkāni);
  • “Liepu mājas” Kaunatas pagastā (saimnieki Ināra un Visvaldis Broliši un viņu bērni Madara un Uldis Broliši).

Maltas apvienībā:

• “Raitīšu mājas” Maltas pagastā (saimnieki Anita un Valdis Krasnobaji).

Nautrēnu apvienībā:

• “Undupe” Lendžu pagastā (saimnieki Inga un Gunārs Ivoni).

Viļānu apvienībā:

• “Lazdu mājas” Dekšāres pagastā (mājas saimniece Rita Ikauniece);
  • zemnieku saimniecība “Akmeņtači” Sokolku pagastā (saimnieki Olga Zvīdriņa ar dēlu Māri un mazmeitām Lindu un Agitu).

Laipni gaidīti apskatīt izstādi! (Fotoieskats izstādē – šeit.)