Attēlā: bibliotekāre Dzidra ar saviem adatainajiem lolojumiem

Šogad Rēzeknes pilsētas 2. bibliotēkā Bibliotēku nedēļas ietvaros ir apskatāmas vairākas literārās izstādes, kā arī kaut kas neierastāks – darbinieču vaļasprieku izstāde, kurā apkopotas bibliotekāru gatavotās un kolekcionētās lietas (tekstilmozaīkas tehnikā darināti spilveni, dažādi kalendāri, kuri ir vākti apmēram 30 gadu garumā, un dažādu formu un krāsu kaktusi).

Lasītavā ir skatāma izstāde „Konstantīnam Raudivem – 100”. Te interesenti var iepazīties ar rakstnieka, filozofa, Z. Mauriņas vīra Konstantīna Raudives darbiem un publikācijām par viņu.

Bērnu nodaļā mazajiem lasītājiem tiek piedāvāta Rēzeknes 5. vidusskolas 2.a klases skolēnu aplikācijas darbu un zīmējumu izstāde „Pasaule man aiz loga”, kurā skolēni atklāj savu savdabīgo redzējumu par notiekošo aiz loga.

Abonementā savukārt skatāma latviešu literatūras izstāde „No folkloras līdz postmodernismam”. Te var iepazīties ar grāmatām, kas atspoguļo latviešu literatūras attīstības ceļu, sākot no folkloras līdz postmodernajai literatūrai.

Mēdz teikt, ka „ir labi krāt labas grāmatas, taču derīgāk ir griezties pie tām biežāk un tās lasīt,” tādēļ mūsdienu postmodernajā laikā, kad tiek revidētas tradicionālās vērtības, neaizmirsīsim, ka grāmata tomēr ir pamatu pamats, kas sniedz ne tikai zināšanas, bet arī veldzi dvēselei.

Atgādinām, ka Bibliotēku nedēļas ietvaros notiek arī akcija „Atlaide parādniekiem”, tas nozīmē, ka lasītāji, kuri laikus nav nodevuši bibliotēkā paņemtās grāmatas, šajā nedēļā tās var nodot, nemaksājot soda naudu.

Esat laipni gaidīti Rēzeknes 2. bibliotēkā!

Fotoreportāža (klikšķiniet uz bildēm, lai palielinātu)

Bibliotekāres Zentas vaļasprieks
ir rokdarbi

Bibliotēkas vadītāja Broņislava kolekcionē