juris zvirgzdins
Autogrāfu ekspertam no Rēzeknes sniedz J. Zvirgzdiņš

Marta sākumā Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā norisinājās Baltijas Grāmatu svētki. Viens no pasākumiem to ietvaros bija Lielie Lasīšanas svētki, proti, Vislatvijas lasīšanas veicināšanas programmas „Bērnu žūrija” 2010. gada noslēguma pasākums.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra vadītāja S. Tretjakova uzsvēra to, ka grāmata ir piedzīvojums, grāmata ir pārdzīvojums, un novēlēja, lai grāmata kļūst par iedvesmu jaunām domām un darbiem, lai arī pieaugušie lasītu bērnu grāmatas un rastu tajās daudz interesanta un noderīga.

No katras bibliotēkas, kura piedalījās Bērnu žūrijā, uz pasākumu bija ieradušies aktīvākie grāmatu lasītāji jeb eksperti ar savām bibliotekārēm. Šajā pasākumā bija pārstāvēta arī Rēzeknes Bērnu bibliotēka. Lielajos Lasīšanas svētkos piedalījās Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas 2. klases skolēns Renārs. Viņa iespaidi par pasākumā redzēto: „Man visvairāk patika ezis, zaķis un vilks, kuri vadīja Lasīšanas svētkus un būvēja jauno Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēku ar jautājumu un pareizu atbilžu palīdzību… Tā tika uzcelta ļoti ātri! Vēl es saņēmu patīkamu dāvanu – grāmatu un balonus ar Bērnu žūrijas logo. Patika arī grupas „Putnu balle” solista K. Būmeistera dziedātās dziesmas.”

bernu zurija 2010
Rēzeknes Bērnu bibliotēkas
Bērnu žūrijas eksperts Renārs

Pavisam Latvijā Bērnu žūrijā šogad piedalījās 10 000 grāmatu ekspertu no 380 bibliotēkām. „Berot, sverot un mērot” tika nosauktas bērnu vislabāk novērtētās grāmatas Latvijā 2010. gadā. Kuras tās bija?

• 1. vietu 1.–2. klašu grupā ieguva grāmata „Leduslācēns Ille”, autori Gerda Kārina Nordlunda, Bols Verners, Ivars Sīlis, Mortens Dirr (931 balss).
  • 1. vietu 3.–4. klašu grupā ieguva Žaka Frīnsa grāmata „Skolotājs Jāps var visu” (absolūtā favorīte visā Bērnu žūrijā – 976 balsis).
  • 5.–7. klašu grupā par labāko tika atzīta Māra Runguļa grāmata ”Kaķu ģenerālis” (538 balsis).
  • 8.–9. klašu grupā 1. vetā ierindojās Sūzenas Kolinsas grāmata „Bada spēles” (815 balsis).

bernu zurija 2010
Štrūdla kungs

Baltijas Grāmatu svētkos Ķīpsalā notika daudzas tikšanās ar grāmatu autoriem, izdevniecību pārstāvjiem, kā arī ar populāriem grāmatu varoņiem. Viens no pasākumiem bija tikšanās ar Latvijā populāro bērnu grāmatu autoru Juri Zvirgzdiņu viņa jubilejā. Ciemojās un tika sumināti autora grāmatu varoņi lācītis Tobiass un Štrūdla kungs, kuram uz katras ūsas sēž pa kanārijputniņam. Muzikālo pasaku kopā ar bērniem izdziedāja staltais un iznesīgais operas pasaku teicējs, kura lomā iejutās dziedātājs N. Puntulis.

Gribas izteikt vēlējumus jaunajiem grāmatu lasītājiem ar viņu pašu sacerētiem domu graudiem. „Ja lasīsi, prieks tevī lidināsies visu mūžu.” (D. Maskavičs.) „Lasi un kļūsti gudra kā Einšteins.” (Keitija Lejiņa.) „Atver grāmatu un ielec burtu ezerā!” (Karlīna Skudra.) „Iedegsim lasīšanas dzirkstelīti sevī un citos!” (Santa Dzalbe.)