Mīlestība… Cik dažāda un skaista tā var būt! Dažreiz, kad mīli kādu no visas sirds, trūkst vārdu, lai izteiktu šīs jūtas. Lai kopā ar bērniem atrastu vissirsnīgākos vārdus īpašam cilvēkam, Rēzeknes Bērnu bibliotēkas darbinieces svētā Valentīna dienas priekšvakarā, 13. februārī, viesojās pirmsskolas izglītības iestādē „Zvaniņš”.

Gaidot Mīlestības svētkus, bērnudārzā tika lasīta S. Makbretnija grāmata „Vai zini, cik ļoti es tevi mīlu?”. Stāsts ir par Zaķumātes un Zaķēna attiecībām. Mazulis savai māmiņai pirms gulētiešanas apliecina savu bezgalīgo mīlestību, meklēdams visatbilstošākos vārdus un vistrāpīgākos salīdzinājumus.

„Es tevi mīlu tik ļoti, cik tālu ir no šejienes līdz mēnesim,” zaķēns klusi noteica un aizvēra actiņas. „Jā, tas ir ļoti tālu,” piekrita Riekstbrūnā Zaķene. „Ļoti, ļoti tālu,” turpināja māmiņa. Tad Riekstbrūnā Zaķene nogūlās blakus un smaidot nočukstēja: „Mana mīlestība pret tevi ir tik liela kā no šejienes līdz mēnesim un ATPAKAĻ.”

Vienkārši vārdi, bet tik daudz mīļuma un sirsnības tie izsaka, atzina pasākuma dalībnieki un, no rokas rokā dodot Valentīndienas talismanu – pūkainu zaķi, un viens otram teica tikai mīļus vārdus, tādus, kas sasilda jebkuru sirsniņu.