Foto: A. Ciganova

Rēzeknes pilsētas Bērnu bibliotēka saviem apmeklētājiem piedāvā jaunas interesantas un krāsainas grāmatiņas, aicina mazos lasītājus un viņu vecākus iepazīties ar tām un izvēlēties lasāmvielu brīvajiem brīžiem.

Čehu rakstnieku Z. Millera un E. Petiškas grāmata „Kurmītis un bikses” ir viena no jaukākajām un bērnu iemīļotākajām grāmatām par to, kā kopīgiem spēkiem paveicams jebkurš darbs. Kurmītis ļoti ilgojas pēc skaistām, zilām biksēm. Taču viņš neprot ne vērpt, ne aust, ne krāsot audumu, tāpēc lūdz palīdzību draugiem – vēzim, vardei, stārķim, ezim, zirneklim, skudrām. Visi viņam labprāt palīdz, un Kurmītis var priecāties par jaunām biksēm.

Vācu autora R. Butškova grāmatā „Taču kaut kas nav kārtībā” tiek stāstīts par meiteni Līzu, kuru jau no paša rīta moka sajūta, ka  kaut kas nav īsti kārtībā. Kas tas varētu būt? Līza vienkārši netiek skaidrībā, jo visas trakās lietas – gan pie brokastu galda, gan lielveikalā, gan uz ielas – tā vien ņirb ap viņu! Tur sniegavīrs iekāpis cepeškrāsnī! Te iepirkumu ratos viļņojas ezers! Un vēl betona maisītājam labpatīk izbāzt mēli... Ikviens lasītājs var mesties grāmatas lasīšanā un minēt un meklēt redzamās nepareizības, līdz beidzot arī pati Līza atradīs jautru atbildi uz savu jautājumu!

Beļģu mākslinieces K. Krauzeres grāmatā „Skrību skrābu tvīt plunkš!” tiek stāstīts par mazo vardulēnu Žeromamu, kuram tumsā ir bail. Viņš čukst: „Tēti, tēt! Mosties! Manā pagultē kāds ir…” Kas gan ir šis „skrību skrābu tvīt plunkš”? To jūs uzzināsiet, izlasot grāmatu!

A. Milna grāmata „Vinnijs Pūks. Jaunās Astes Konkurss” iepazīstina lasītājus ar jauniem piedzīvojumiem Simtjūdžu mežā, kur valda satraukums, jo ēzelītim I-ā pazudusi aste. Vinnijs Pūks un viņa draugi steidz palīgā un izsludina Jaunās Astes Konkursu. Draugi piedzīvo daudz aizraujošu brīžu, gan pielaikojot ēzelītim dažnedažādas astes, gan iekrītot Driznaku slazdā, ko paši veidojuši. Lasiet un uzziniet, kā šie piedzīvojumi beidzas!

U. Nemvaltsa grāmata „Mazo vīru lidaparātu stāsti” varētu patikt zēniem, kuri interesējas par dažādām lidmašīnām un to sastāvdaļām.

B. Jovaišienes grāmatā „Kucēns Vincis apceļo pasauli” tiek stāstīts, ka ceļot nav joka lieta. Jābrīnās, ka tas patiešām izdevies mazajam, toties zinātkārajam un apņēmīgajam kucēnam Vincim tepat no mūsu kaimiņzemes Lietuvas. Vincis ir ne tikai apņēmīgs, bet arī prātīgs un attapīgs. Ja viņš nebūtu iedomājies paņemt līdzi piezīmju grāmatiņu un fotoaparātu, iespējams, ka par viņa ceļojumu mēs tā arī neko neuzzinātu. Grāmata atklāj brīnumu brīnumus, kādi sastopami Vidusjūras salās, Āfrikā, Dienvidamerikā, Austrālijā un Āzijā.

Meitenes varētu interesēt grāmata „Barbie princešu skola”, kas ir kā skaista pasaka ar laimīgām beigām. Grāmata stāsta par Blēru, kura ir vienkārša meitene, mācās parastā skolā un strādā kafejnīcā. Negaidīti viņa kļūst par ļoti īpašas skolas audzēkni, kur meitenes apgūst princešu gudrības. Blērai ļoti patīk mācīties, taču skolotāja Devinas kundze un viņas meita Delensija meiteni neieredz. Abas pat cenšas panākt, lai Blēru izslēdz no skolas. Kas tam par iemeslu – uzzināsiet, izlasot grāmatu.

Piedzīvojumu cienītājiem tiek piedāvātas grāmatas ar jautrām T. Rosa ilustrācijām no F. Saimonas stāstu sērijas par Neganto Niku – „Negantais Niks – rokzvaigzne” un „Negantais Niks apmuļķo Zobu feju”. Šī stāstu sērija ir populāra 6–9 gadus vecu bērnu lasāmviela daudzās pasaules valstīs.

Somu bērnu rakstnieču S. Nopolas un T. Nopolas grāmata

<a data-cke-saved-href="http://91.200.67.151/Alise/lv/book.aspx?id=70495&c=1title=" href="http://91.200.67.151/Alise/lv/book.aspx?id=70495&c=1title=" salmenīte="" un="" Čībiņa"="">      M. Zālītes grāmatas „Tango un Tūtiņa ciemos” galvenie varoņi ir suņi, brālītis un māsiņa. Ceļojums pie krustmātes, kura cep garšīgās kotletītes, abiem negaidīti izvēršas par grūtu pārbaudījumu: vilciens aiziet, māsiņa aizbrauc un Tango vienam pašam jāatrod ceļš uz krustmātes ciemu, kura nosaukumu viņš neatceras. Bigauņciems? Abragciems? Ķesterciems? Bērzciems? Apšuciems? Zināms tikai viens – ciems atrodas pie jūras, bet pie jūras jau ir tie visi… Autore piedāvā lielisku iespēju, lasot par sunīša ceļojumu un tikšanos ar dažādu ciemu iemītniekiem, iegaumēt Rīgas līča piekrastes ciemus, kuru nosaukumi pārvēršas par asprātīgiem valodas piedzīvojumiem.

Populārā latviešu dzejnieka U. Ausekļa grāmata „Zīlītes pīlītes pūš” adresēta 4–10 gadus veciem bērniem. Dzejoļu krājums uzrakstīts saistoši mīļā valodā, to bagātina gaumīgas vārdu spēles. Grāmatu lieliski papildina mākslinieces S. Ērmanes-Ļitvinas jaukās ilustrācijas.

Šīs un vēl daudzas citas grāmatas jūsu bērnu lasītpriekam piedāvā Rēzeknes pilsētas Bērnu bibliotēka. Nāciet un izbaudiet krāsaino grāmatu pasauli!