dzejas svetki

26. janvārī Rēzeknes pirmsskolas izglītības iestādē (PII) „Auseklītis” tradicionāli nu jau 12. gadu pēc kārtas notika dzejas svētki „Skani, mana valodiņa”, kuros uzstājās un savas daiļlasītāju prasmes demonstrēja pilsētas pirmsskolnieki. Pasākumā piedalījās un bērnu sniegumā klausījās Rēzeknes PII, Izglītības pārvaldes, Skolēnu interešu centra un Bērnu bibliotēkas pārstāvji.

Šogad bērnu skatuves runas konkursam par vadmotīvu tika izraudzīta Margaritas Stārastes „Pasaka par miedziņu”. Darbība notika Čuču muižā, kur Miega pelītes cītīgi darbojās Miega dzirnavās, lai mazulīšiem sagādātu krāsainus, saldus sapnīšus. Atnākušos ciemiņus un pašus bērnus mazās Miega pelītes aicināja brīnumainajā M. Stārastes pasakas valstībā, kur ikviens kaut uz mirklīti varēja izsapņot saldus sapnīšus un noticēt brīnumam.

Ciemojoties Čuču muižā, atnākušie viesi uzzināja ļoti interesantas un neparastas lietas: no kuras puses ziema ir ieradusies, par ko sapņo mazā meitenīte, kāpēc bēdājas mazmeita, kā tad beidzās blēdīšanās, kā mincei veicās medībās, kam ir visskaistākās ūsas, kā skudriņa posās uz meža balli, par ko runā pļāpīgās žagatas…un vēl, un vēl…

Gaidot dzejas runātāju snieguma izvērtējumu, visi izbaudīja jautru rotaļu prieku. Dzejas svētki izvērtās par brīnišķīgu notikumu, kur katrs atnākušais varēja izstaigāt savas saulainās bērnības taciņas, izsapņot mazus un lielus sapnīšus un noticēt brīnumam, kas ir tepat mums blakus. Tikai jāprot to saskatīt!

PII „Auseklītis” zālē bija apskatāma izstāde – dzejas svētku dalībnieku izvēlēto dzejoļu ilustrācijas. Šī izstāde būs aplūkojama arī Bērnu bibliotēkā.

Veiksmīgākie daiļlasītāji žūrijas kopvērtējumā

• 3 g. bērnu grupā – Patrīcija Daugoviča (PII „Māriņa”), Madara Grīnvalde (PII „Varavīksne”)
  • 4 g. bērnu grupā – Elizabete Daugule („Katoļu PII”)
  • 5 g. bērnu grupā – Elizabete Ancvere (PII „Vinnijs Pūks”)