Uzzināt vairāk par mikroviļņu krāsnīm un mikroviļņu iedarbību varēsiet, atnākot uz Rēzeknes Centrālās bibliotēkas lasītavu, kur šobrīd aplūkojama izstāde „Mikroviļņu krāsns – palīgs vai ienaidnieks”. Izstādē atradīsiet arī informāciju par to, kā veikalā izvēlēties savām vajadzībām piemērotāko mikroviļņu krāsni, kā to darbināt, kopt un kādos traukos gatavot. Izstāde būs apskatāma līdz martam, bet materiāli, kas tajā apkopoti, bibliotēkā būs pieejami allaž, atliek vien atnākt un palūgt šo informāciju bibliotekāram.

Mikroviļņu krāsns ir pārvērtusies par mūsdienu steidzīgā cilvēka ikdienu. Ir tik ērti pāris minūšu laikā no atsalušā un nemīlīgā ēdiena iegūt siltas un vilinoši smaržojošas pusdienas. Bet, kā zināms, gan nūjai ir divi gali, gan lietām ir pozitīvās un negatīvās īpašības… Zinātnieki, veicot mikroviļņu iedarbības pētījumu, ir noskaidrojuši vairākus bīstamus faktorus. Piemēram, lietojot uzturā mikroviļņu krāsnī gatavotus dārzeņus, cilvēka asinīs strauji samazinās limfocītu skaits, liela daļa no krāsniņām arī tad, kad aizvērtas durtiņas, rada starojuma noplūdi utt.