Aizjūras bioloģiskā daudzveidība

No 2012. gada 16. maija Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonementā būs apskatāma izstāde „Aizjūras bioloģiskā daudzveidība”, kuru Starptautiskā bioloģiskās daudzveidības gada un Aizjūras teritoriju gada ietvaros ir izveidojis Francijas institūts Latvijā.

Pasaules bioloģiskā daudzveidība ir ļoti bagāta, un tās loma mūsu dzīvē ir nozīmīga, jo tā sniedz ekoloģiskos resursus, inovatīvus risinājumus ķīmijā, ārstniecībā u. c. Diemžēl Francijas aizjūras teritoriju vides un platuma grādu dažādība plašākai auditorijai ir mazāk zināma.

Izprast bioloģiskās daudzveidības struktūru un attīstību, kā arī apzināties tās lomu pasaules ekosistēmas funkcionēšanā ir nozīmīgs izaicinājums cilvēcei. Izstāde „Aizjūras bioloģiskā daudzveidība” aizvedīs skatītāju uz Jaunkaledoniju, Gvadelupu un Franču Gviānu, vienlaikus iepazīstinot ar to eksotisko un pievilcīgo bioloģisko dažādību.

Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā izstāde būs aplūkojama līdz 30. maijam.