Tāvu zemes kalendaram – 80

2018. gada 19. oktobrī Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā (RCB) (3. stāvā) notiks kultūrvēsturiskās un literārās gadagrāmatas „Tāvu zemes kalendars 2019” atvēršanas svētki. Pasākumā paredzēta tikšanās ar autoriem un kalendāra izdevēju, Latgales Kultūras centra (LKC) izdevniecības vadītāju Jāni Elksni.

“Tāvu zemes kalendars” ir viens no galvenajiem (LKC) izdevniecības darbības mērķiem. Kalendāra 1. gadagājums iznāca Daugavpilī 1939. gadā, tas nav iznācis Baigajā gadā, bet turpmākajos iznākšanas gados sasniedzis lielu metienu (piem., 1944. gadā – 50000 eks.). No 1945. līdz 1990. gadam “Tāvu zemes kalendars” iznāca Rietumvācijā. No 1991. gada tas atkal iznāk Latvijā – Rēzeknē, LKC izdevniecībā. 19. oktobra pasākumā bibliotēkā būs iespēja aplūkot RCB krājumā esošos kalendārus, kā arī iepazīties ar īsu ieskatu kalendāra vēsturē.