Uzzīmē baltu lietu!

Rēzeknes Bērnu bibliotēkā līdz 2022. gada 23. septembrim skatāma Andras Manfeldes un Neonillas Medvedevas grāmatas „Uzzīmē baltu lietu” ilustrāciju izstāde.

Grāmata un izstāde būs jo īpaši saistoša bērniem, kas aizraujas ar zīmēšanu, un mākslas skolas audzēkņiem. Autobiogrāfiskos motīvos balstītās miniatūrās rakstniece Andra Manfelde izstāsta par savu ceļu no mūzikas skolas uz mākslas skolu un par savu bērnības sapni – kļūt par gleznotāju.

Izrādās, ka tas nemaz nav viegli – ir jāprot ne tikai zīmēt, gleznot, veidot, dzēst, strādāt ar tušu un piekņopēt papīru, bet arī izzināt dabu un izprast citu mākslinieku paveikto. Ceļā uz mākslu meitene sastopas ar perspektīvu, lazēšanu, krāsu romantiskajiem un sarežģītajiem nosaukumiem. Grāmatā tiek uzdoti arī dažādi svarīgi jautājumi, piemēram, kas ir māksla un kā iedabūt lapā ziloni.

Māksliniece Neonilla Medvedeva grāmatai radījusi īpašas ilustrācijas, un tajā varēs aplūkot arī gandrīz 20 viņas gleznu reprodukciju.

Klašu un grupu izstādes apmeklējumus lūdzam pieteikt pa tālruni 64623069. Gaidām bibliotēkā!