200090599 221361706489897 2445827344280163233 n kopija

Vai trīs sivēntiņi var sadraudzēties ar vilku? Un kur ir noslēpušies zaķēni? Kas dzīvo Laimes mājās? Atbildi uz šiem jautājumiem var atrast iemīļotās bērnu grāmatu ilustratores Agijas Stakas ceļojošajā izstādē, kura Rēzeknes Bērnu bibliotēkā ir aplūkojama līdz 16. jūlijam.

„Jau 20 gadus bērnu grāmatu ilustrāciju zīmēšana ir mans maizes darbs, jau 30 gadus tas ir mans vaļasprieks un jau 40 gadus tās man vienkārši ļoti patīk”, saka Agija Staka.

Māksliniece ir absolvējusi Lietišķās mākslas vidusskolu (Dekoratoru nodaļu, 1989), Latvijas Mākslas akadēmiju (Dizaingrafikas nodaļu (bakalaurs), 1998, un Vizuālās komunikācijas nodaļu (maģistrs), 2009). Strādājusi par mākslinieci Zinātņu akadēmijas Arheoloģijas nodaļā (1989-1993).

Grāmatas Agija Staka ilustrē kopš 1991. gada, kad ar viņas zīmējumiem tapa “Ābece speciālo skolu 1. klasei”. Pamatā sadarbojas ar izdevniecību „Zvaigzne ABC”, zīmē arī citām izdevniecībām un privātiem pasūtītājiem. Trīsdesmit radošās darbības gados ir ilustrētas vairāk nekā 200 grāmatas, sarakstītas un ilustrētas  divas autorgrāmatas „Āpsēns Pēcis negrib mazgāties” un “Āpsēna piedzīvojums”. Māksliniece veidojusi ilustrācijas arī periodiskajiem izdevumiem, reklāmām, spēlēm, suvenīriem. Regulāri zīmē pastkartes, puzles.

Saņēmusi Pastariņa prēmiju par ilustrācijām Gunas Pitkevicas grāmatai "Lielā Ziemassvētku grāmata ģimenei", Valda Rūmnieka stāstam "Atnācēju noslēpums" un Rūdolfa Blaumaņa pasakai "Velniņi". Nominēta Starptautiskajai Jāņa Baltvilka balvai (2010).

Izstādē aplūkojami zīmējumi no daudzām bērnu iemīļotām grāmatām, skatāms mākslinieces ilustrēto grāmatu plašais klāsts, kā arī ir iespēja nofotografēties kopā ar kazlēniem, trim sivēntiņiem vai vilku.

Nāc uz Bērnu bibliotēku un izbaudi mākslinieces Agijas Stakas tēlu pasauli!