pasdarinatas rotallietas
Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv

     Mīkstās rotaļlietas ir mīļas ikvienam bērnam, jo katrai no tām gluži kā dzīvai būtnei ir savs raksturs, īpatnēja sejas izteiksme un savs stāsts, bet īpaši tuvas un mīļas ir pašu rokām darinātās. Pašu radītajās rotaļlietās vienmēr dzīvos bērna ieliktā mīlestība un dvēsele…

 

     Rēzeknes Skolēnu interešu centrā jau vairākus gadus darbojas Mīksto rotaļlietu pulciņš, ko vada skolotāja Tatjana Gemma. Viņa pastāstīja, ka leļļu darināšana ir radošs un darbietilpīgs process, kas prasa lielu pacietību, izdomu un, protams, fantāziju.

 

     Leļļu izgatavošanai izmanto auduma un ādas gabaliņus, adījumu atgriezumus un dzijas. Rotaļlietu darināšana sastāv no vairākiem posmiem: materiāla izvēles, auduma gludināšanas, piegrieztnes izgatavošanas, piegriešanas, sadiegšanas, šūšanas, piepildīšanas un, protams, noformēšanas.

 

     Lelles var dekorēt ar krellēm, pērlītēm, spīguļiem, arī ar dabas materiāliem – īpatnējiem zariem, savdabīgiem sakņu izaugumiem, čiekuriem, gliemežvākiem. Skolotāja uzsvēra, ka visbiežāk skolēni šuj dzīvnieciņus. Interesanti ir tas, ka vissarežģītāk zvēriņiem ir izveidot seju, jo tajā ir jāatklāj raksturs un emocijas – prieks, izbrīns, skumjas, bažas…

 

 

 

     T. Gemma pastāstīja, ka Rēzeknes Skolēnu interešu centra Mīksto rotaļlietu pulciņu apmeklē 28 bērni. Ļoti centīgi pulciņā darbojas Jevģēnijs Ragozins, Artjoms Ustāns, Valērija Semjonova, Ieva Svikle, Arina Semejkina, Jūlija Zimina, Olga Saveļjeva, Dana Sļadzevska un citi skolēni. Ir bijušas vairākas izstādes gan pašu mājās, gan ārpus Latvijas robežām. Daudzi darbiņi tiek dāvināti. Bērnu darinātās lelles nu jau dzīvo Daugavpilī un Viļņā, kā arī daudzās Eiropas un Polijas pilsētās.

 

     Pašu rokām šūtās lelles ir ne tikai lieliska dāvana, bet tās var izmantot, spēlējot teātri, ar tām var izrotāt sienas vai automašīnu. Tās var arī pārdot par simbolisku samaksu skolas gadatirgos, tādējādi nopelnot pirmo kabatas naudu.

 

     Trīsgalvainais pūķis, kūmiņš lapsa, ekstravagantā Pepija, zilonītis Dambo, kaķītis no „Kaķīša dzirnaviņām”, dažnedažādi putni, jautri cilvēciņi, amizanti klauni un citas skolēnu veidotās mīkstās rotaļlietas no 16. maija līdz 6. jūnijam ir apskatāmas Rēzeknes Bērnu bibliotēkā izvietotajā izstādē „Rotaļlietas – pašu rokām darinātas”. Bibliotēkā var iepazīties arī ar grāmatām un citiem materiāliem, kuros aprakstīts, kā pašu rokām pagatavot mīkstās rotaļlietas. Esat laipni gaidīti!