Foto: ww.rezeknesbiblioteka.lv

2011. gada 23. martā Rēzeknes Bērnu bibliotēkā ciemojās pirmsskolas izglītības iestādes „Bitīte” sagatavošanas grupu „Gerbera” (skolotāja Jeļena Ivanova) un „Narcise” (skolotāja Larisa Vasina) audzēkņi.

Ekskursijas laikā bērni noklausījās bibliotekāres Tatjanas Mihailovas stāstījumu par grāmatu formātiem un to vēsturisko attīstību dažādos laika posmos, uzzināja, cik dažādas, jaunas un vecas, lielas un mazas, košas un ne tik krāsainas, mēdz būt grāmatas. Mazās „bitītes” ieguva zināšanas, kā saudzīgi izturēties pret grāmatām, iepazinās ar abonementa un lasītavas darbu, uzzināja, kā kļūt par bibliotēkas lasītāju un grāmatu draugu.

Bērni ar lielu interesi un entuziasmu darbojās lasītavā – spēlēja dažādas galda spēles, skatījās krāsainās enciklopēdijas un pētīja spilgtās rotaļgrāmatas. Tika uzdoti arī ļoti interesanti un savdabīgi jautājumi, piemēram, mazuļus interesēja, vai grāmatas „slimo” un kā tās tiek „ārstētas”, kā grāmatas „sadzīvo” ar mājdzīvniekiem, vai grāmatām ir savas mājas…