Mājdzīvnieks bieži vien ir draugs daudzās dzīves situācijās – tas var būt gan mierinātājs, gan uzticams palīgs, gan jautrs sabiedrotais. Nav nekāds brīnums, ka bērni savus mīluļus uzskata par labākajiem draugiem, zīmē viņus, fotografē, filmē un raksta stāstiņus par tiem.

No septembra sākuma līdz 15. oktobrim Rēzeknes Bērnu bibliotēkā notika konkurss „Mans mājdzīvnieks – pats jautrākais!”, kura laikā bērni bija aicināti nest vai sūtīt uz bibliotēku sava mīļdzīvnieciņa jautrāko fotogrāfiju, klāt pievienojot stāstiņu par to, kāds ir mīluļa raksturs, jautrākie nedarbi, cik viņš ir vecs, kā viņu sauc utt.

Jāteic, ka bērni bija ļoti ieinteresēti un konkursā piedalījās labprāt. Savus darbus iesūtīja Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas (RVPĢ), Rēzeknes logopēdiskās internātpamatskolas (RLIP), Rēzeknes 2. vidusskolas (R2) un pirmsskolas izglītības iestādes (PII) „Zvaniņš” audzēkņi. Tika saņemtas daudzas fotogrāfijas un stāstiņi.

Visi darbi bija jauki un neparasti. Piemēram, Gatis raksta, ka viņam mājās ir dienesta sunīte Eva, kura ir ļoti sportiska un aktīva. Eva ir jau sagatavojusies ziemai un tās prieku baudīšanai, viņa varēs droši atklāt slēpošanas sezonu, jo klāt pievienotajā fotogrāfijā redzama slēpotāja tērpā.

Ivara kaķītis Podziņš arī ir ļoti kustīgs. Zēns raksta, ka dzīvnieciņš ir īpaši aktīvs, prot pat spēlēt futbolu. Podziņš esot ļoti skaists kaķis ar melnu muguru un baltu vēderu, viņš izskatoties „gluži kā mustangs ar divām gaišām svītrām”.

Interesantāko fotogrāfiju un stāstiņu autori bija Anastasija Gadaļina (RVPĢ, 5. a klase), Eduards Romans (RVPĢ, 4. b klase), Marija Mihailova (R2, 7. klase), Edgars Dorožkins (RLIP, 5. klase), Rihards Kūkojs (RLIP, 5. klase), Laura Burele (RLIP, 5. klase), Ivars Bērziņš (RLIP, 5. klase), Artūrs Smirnovs (RLIP, 5. klase), Aldis Pumpers (RLIP, 5. klase), Renārs Greiškāns (PII „Zvaniņš”), Agate Sermā (PII „Zvaniņš”), Lauris Filatovs (PII „Zvaniņš”), Gatis Apīnis (PII „Zvaniņš”) un Poļina Gromova (PII „Zvaniņš).

Visi konkursa dalībnieki saņēma interesantu balvu – Rēzeknes 2. vidusskolas akvaterārija bezmaksas apmeklējumu. Skolotājas Sandras Dubovskas vadībā bērni varēja iepazīties ar akvaterārija iemītniekiem – čūskām, bruņurupučiem, ķirzakām, zivtiņām, papagaiļiem, žurkām, pērtiķi un citiem pašmāju un eksotiskajiem dzīvniekiem.

Akvaterārija darbiniece pastāstīja par dzīvnieku ieradumiem, dzīves apstākļiem, raksturiem, darbiem un nedarbiem, interesantiem atgadījumiem no viņu dzīves. Visvairāk bērniem patika zelta zivtiņa, jo tā nesot laimi, tikai jāiedomājas vēlēšanās, un sapņi noteikti piepildīšoties.

Konkursam iesūtītās fotogrāfijas un radošie darbi vēl līdz 14. novembrim ir apskatāmi Rēzeknes Bērnu bibliotēkā. Visiem interesantiem tiek piedāvāta arī grāmatu izstāde. Nāciet un uzziniet vairāk par aizraujošo mājdzīvnieku pasauli!