Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv

     Sākas pavasaris, un daba pamazām pamostas no lielā ziemas miega. Šajā burvīgajā laikā arī Rēzeknes 2. bibliotēka saviem lasītājiem piedāvā daudzas jaunas grāmatas. Aicinām ielūkoties jaunumos!

 

     Grāmata “TARO, TAMA un Kicune” patiks jauniešiem, kurus interesē Austrumu kultūra, jo tā tika iecerēta kā teiksmains stāsts par XVI-XVII gadsimta Japānu, laiku, kad šī citām kultūrām un ietekmēm slēgtā sala sastapās ar Rietumiem – holandiešu, portugāļu un spāņu kuģotājiem.

 

     Bibliotēkas nozaru literatūras krājumu ir papildinājusi grāmata “100 notikumi Latvijas vēsturē”. Šajā izdevumā pieminēti ne tikai karu, diplomātisko attiecību, okupāciju un iekšpolitisko lēmumu punkti, bet arī mūzika, prese, televīzija, dabas aizsardzība, rūpniecība, tehnoloģijas, sports, literatūra, teātris, glezniecība un kino.

 

     Epikas žanra piekritējiem bibliotēka piedāvā A. Freimaņa grāmatu “Katls”. Autors savā darbā drosmīgi dokumentējis stindzinoši traģiskus un arīdzan operetiski groteskus pagājušā gadsimta paradoksus, juku un maldu gadu ainas un raksturus.

 

     Vakara romānu sērijā piedāvājumā D. Judinas grāmata “Ēnas spogulī”. Autores darbā ir apskatīti trīs sieviešu – Laimas, Gunas un Dagnijas – dzīves līkloči, kas jauši vai nejauši savijas, krustojas, atlaižas un aizvirpuļo tālāk.

 

     Detektīvu mīļotāji novērtēs romānu „Stopētāju lieta”. Sižeta pamatā nav kāda konkrēta krimināllieta, taču sasaistes ar reāliem notikumiem ir daudz. Grāmata tik reāli ataino policijas izmeklētāju ikdienu, jo romāna autore R. Bula (īstajā vārdā Rolande Bebere) ir strādājusi Valsts policijā par izmeklētāju. Aizraujošs un labi pārdomāts detektīvs.

 

     Bibliotēkas ārzemju literatūras krājumu ir papildinājis vācu autores R. Dēnertes romāns “Zahera viesnīca”. Autore padara leģendāro viesnīcu par skatuvi saviļņojošu tēlu virknei. Viņa paver priekškaru, lai meistarīgi parādītu laikus, kas šķiet sen aizmirsti, stāsta par savu varoņu tiekšanos pēc dvēseles brieduma un seko viņu gaitām caur Eiropas monarhiju norietu līdz 20. gadsimta pretrunām.

 

     A. Pārksas daiļdarbu piekritējus ieinteresēs autores psiholoģiski niansētais darbs “Brilles aklai mīlestībai”. Romāns ļauj līdz mielēm izsāpēt cilvēciskas ilgas pēc mīlestības – īstās un vienīgās, kopā ar varoņiem iziet meklējumu ceļu caur sevis iepazīšanas un negaidītu atklāsmju labirintu. Fināls ir satricinošs…

 

     Atgādinām lasītājiem, ka Rēzeknes 2. bibliotēkā Jauno grāmatu diena ir katra mēneša pirmā piektdiena. Šomēnes – 1. marts. Ikviens interesents tiek laipni gaidīts bibliotēkā!