ZIEMEĻVALSTU BIBLIOTĒKU NEDĒĻA

 

11.novembra  vakara krēslas stundā Rēzeknes pilsētas 2. bibliotēkā valdīja īpaša noskaņa, jo šeit notika jau par tradīciju kļuvusī lasīšana sveču gaismā. Tā ir viena no Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas aktivitātēm, kurā piedalījās uzaicinātie pieaugušie bibliotēkas lasītāji un paši bibliotekāri.

          

Šogad  11.novembris Rēzeknes 2. bibliotēkā bija lielā lasīšanas diena.

Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas tēma šajā gadā bija „Ziema Ziemeļos”. Tika uzlikta izstāde „Ziemeļvalstis- literatūra, kultūra un vēsture.”

Fonā skanot atbilstošai mūzikai tika lasīts dāņu autora P. Hēga darba fragments „ Smillas jaunkundzes sniega izjūta” un latviešu autores G. Saules „Ziemas laiks”. 

 Tā ir maģiska kopības sajūta, zini- vienā laikā tik daudzās vietās un valstīs iedegas sveces un tik daudzi vienojas kopīgam lasījumam.

 Pēc lasīšanas pārrunājām arī par Ziemeļvalstu stāstīšanas tradīcijām un literatūru, vēsturi u.c.

 Pie tējas tases baudījām garšīgu svētku kliņģeri. Bet tie , kas bija ceļojuši uz ziemeļvalstīm rādīja savus foto un suvenīrus, un dalījās savos iespaidos.

Visi pasākuma dalībnieki guva pozitīvas emocijas, uzzināja daudz jauna un interesanta par ziemeļvalstīm.

 

13.novembrī  2.bibliotēkā  ciemojās L. Rancānes  Makašānu Amatu vidusskola, lai piedalītos viktorīnā par Ziemeļvalstīm.

Valstu  nosaukumi, iedzīvotāji, nauda, prezidenti, karaļi, karogi, galvaspilsētas - tās ir tikai dažas no tēmām, kas bija viktorīnas jautājumos.

Skolēni nonāca pie secinājuma, ka atbildes uz visiem jautājumiem viegli atrast bibliotēkas materiālos. Par pareizām atbildēm skolēni saņēma saldas šokolādes monētiņas.

 

Trešdien, 13. novembrī, dzejniekam un par tautas dvēseli dēvētajam Ojāram Vācietim apritētu 80. Nu jau 30 gadus dzejnieka nav starp mums, novembrī ir dzejnieka dzimšanas, vārda diena un diemžēl nāves diena. Latviešu tautai novembrī svinama arī Lāčplēša diena un Valsts dzimšanas diena, starp kurām ir patriotiskā nedēļa, kad atceramies savus varoņus un klusi pieminam cīņās kritušos. Vācietis vairākām paaudzēm ir bijis gan sirdsapziņas, gan nacionālās pašcieņas un ētisko ideālu simbols. Ojāra Vācieša dzeja vēl arvien dzīvo mūsu sirdīs, jo tieši Ojārs Vācietis ir rakstījis: „Kur viss ir izbeidzies un cilvēks sācies, tur sākusies ir viņa dzimtene…”

Dzejnieka dzimšanas dienā  pilsētas 2. bibliotēkā viesojās Lūcijas Rancānes Makašānu Amatu vidusskolas 1.-4. klašu skolēni. Bibliotekāres bija sagatavojusi izstādi  un stāstījumu par dzejnieku, kurš nācis no krāšņās Vidzemes. Viņa dzejā tiek bieži pieminēta Gauja un Gaujiena. Bibliotēkas ciemiņiem, protams, vistuvākā ir bērnu dzeja. Bērni bija sagatavojuši Ojāra Vācieša dzejoļus bērniem, skanēja dzejoļi par jautro saskaitīšanu, astoņiem kustoņiem, kāda kuram dziesma un vēl daudzi citi. Par uzstāšanos varēja nopelnīt saldumus. Pasākuma noslēgumā izskanēja dzejnieka novēlējums mums visiem:

„Lai tev izliekas vienmēr par maz

Grūtas uzvaras laimīgo trīsu.”

(„Krāces”)