Svinot izcilā sabiedriskā darbinieka, garīdznieka, publicista un literāta Franča Trasuna 150 gadu jubileju, 22. oktobrī pilsētas 2. bibliotēkā skanēja latgaliešu valoda un dzeja.

Lai godinātu un atcerētos  novadnieku, bibliotēkā viesojās Rēzeknes 5. vidusskolas 8. a klases skolēni  un skolotāja Ilga Buldere. Šajā dienā tika atkārtoti Valsts prezidenta Jāņa Čakstes teiktie vārdi: „Francis Trasuns ielika mūsu Latvijas ģerbonī trešo zvaigzni – Latgali.”

Bibliotēkas darbinieces uz pasākumu bija uzaicinājušas  Franča Trasuna  muzeja „Kolnasāta” saimnieci  Valentīnu Bruzguli, viņa stāstīja par Trasuna radošo personību, atbildēja uz skolēnu uzdotajiem jautājumiem, kā arī iepazīstināja  ar materiāliem par  Trasunu  dažādos laika posmos. Pasākuma dalībnieki piedalījās viktorīnā un varēja apskatīt novadnieka jubilejai sagatavotu izstādi  no bibliotēkas krājuma.

Pasākuma foto skatieties šeit.