Bērnība ir laiks, kas nav iedomājms bez mīļas rotaļlietas. Bieži vien tas ir mīksts un pūkains lācēns. Pirms daudziem gadiem arī rakstnieka Alana Aleksandra Milna dēlam Kristoferam uzdāvināja tieši lācēnu, kuram tika dots neparasts vārds – Vinnijs Pūks. Šodien Vinniju Pūku pazīst visā pasaulē. Šis labestīgais, lādzīgais rotaļzvēriņš ir iekarojis ne tikai bērnu, bet arī viņu vecāku un vecvecāku sirdis.

Pasaules slavenākais lācis Vinnijs Pūks savu dzimšanas dienu svin 18. janvārī, kad ir arī grāmatas autora Alana Aleksandra Milna dzimšanas diena. Rakstnieks Vinnija Pūka tēlu radīja 1926. gadā, sarakstot pirmo grāmatu par lāci ar zāģu skaidām. 1928. gadā iznāca otra – „Jaunā māja Pūka Priedītēs”, bet latviski tās ir  apkopotas un izdotas vienā grāmatā „Vinnijs Pūks un viņa draugi”, kas pirmo reizi pie latviešu lasītājiem nonāca 1967. gadā Vizmas Belševicas tulkojumā.

23. janvārī Rēzeknes 2. bibliotēkā  notika pasākums ar intriģējosu nosaukumu „Vinnija Pūka noslēpums”, kurā bērni iepazina visus Vinnija draugus – Trusīti, sivēnu, ēzelīti Iā, tīģerēnu, pūci, Kengu un ķengurēnu Rū. Vislielākais prieks un pārsteigums pasākuma apmeklētājiem bija, kad ieradās pats Vinnijs Pūks. Lācēns atklāja savu noslēpumu, ka šogad svin jau 86. dzimšanas dienu, bet rakstniekam, kurš radījis viņa tēlu, jau apaļi 130.

Bērni bija priecīgi par iespēju līdzdarboties un parādīt savas zināšanas, jo Pūks ar jautājumu palīdzību noskaidroja, cik daudz viņi zina par Pūka draugiem un viņu piedzīvojumiem. Kopā ar Vinniju Pūku bērni veica dažādus uzdevumus – ne tikai atbildēja uz jautājumiem, bet arī izmēģināja roku Vinnija Pūka puzles likšanā, palīdzēja Pūkam ar vārdu jucekli, minēja mīklas un, protams, fotografējās kopā ar Pūku un draugiem. „Svētkos vislabākais ir tas, ka mēs svinam tos kopā,” – uzskata Vinnijs, un bērni tam pievienojās. Pasākuma noslēgumā dalībnieki saņēma Pūka piemiņas zīmi ar aicinājumu „Nāc un lasi”.

Bibliotēkas bērnu literatūras krājumā ir daudz dažādu grāmatu par Vinniju Pūku un viņa draugu piedzīvojumiem, tāpat ir iespējams aplūkot arī „Vinnija Pūka” žurnālus, kuros atrodami dažādi uzdevumi. Gaidām lasītgribētājus un lasītpratējus bibliotēkā! Kas gan vakarā pirms gulētiešanas var būt jaukāks kā pabūšana kopā ar māmiņu, tēti un mīļmantiņu labestīgajā Vinnija pasaulē, kur iztēlē mēs spējam lidot ar balonu, doties ekspedīcijā uz Ziemeļpolu, ēst gardos Kengas cepumus un iemigt ar smaidu saldā miedziņā!

Pasākuma foto skatieties šeit.