Šogad 1. maijā apritēja pieci gadi, kopš Latvija ir pilntiesīga Eiropas Savienības dalībvalsts. Vienotais svētku pasākumu moto Latvijā bija „Zināt – nozīmē iegūt”’, bet sauklis –„Piedalies!”.

 

 

     Bērnu bibliotēkā bija sapulcējušies Rēzeknes 1. vidusskolas 7. a un c klases, kuras, sadalījušās 4 komandās, savā starpā sacentās zināšanās par Eiropas Savienības slavenākajiem cilvēkiem, vēsturi, sportu, ģeogrāfiju, mākslu u. c. Skolēni uzzināja daudz jauna, kā arī atcerējās aizmirsto par Eiropu. 

 

     Spēle, kurā piedalījās skolēni, ir veidota pēc galda spēles principa. Komandas pārstāvis sviež metamo kauliņu un paiet par tik lauciņiem uz priekšu, cik rāda kauliņš. Nostājoties uz kādas krāsas lauciņa, komandai tiek uzdots jautājums, kuru spēles vadītājs nolasa no attiecīgās krāsas kartītes. Spēles laukums ir veidots kā Eiropas kontūrkarte. Katras komandas mērķis ir atgriezties uz laukumiņa, kur spēle sākta. Šo spēli ir izveidojusi Eiropas Savienības Informācijas aģentūra (ESIA), un tā domāta triju vecumu kategorijām: sākumskolai, pamatskolai un vidusskolai.

 

     Paldies 1. vidusskolas 7. a klases audzinātājai Anitai Tutinai un 7. c klases audzinātājai Dacei Vasiļevskai par atsaucību! 

 

Pasākuma fotoreportāža (klikšķiniet uz bildēm, lai palielinātu)