3. martā Ķīpsalas Starptautiskajā izstāžu centrā notika Lielie lasīšanas svētki, kuru laikā tika godalgoti „Bērnu/Jauniešu žūrijas 2011” labāko un interesantāko grāmatu autori, ilustratori, tulkotāji un izdevēji.

„Bērnu/Jauniešu žūrija” ir lasīšanas veicināšanas programma, ko īsteno Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar Latvijas Bibliotekāru biedrību un Valsts Kultūrkapitāla fondu. Šajā projektā piedalās arī Rēzeknes Bērnu bibliotēka, un pēdējā gadā grāmatu vērtēšanā bija iesaistījušies 82 tās lasītāji.

„Bērnu/Jauniešu žūrijas 2011” grāmatu kolekcijā bija iekļautas gan pašmāju rakstnieku grāmatas, gan tulkojumi no igauņu, somu, angļu un franču valodas. Savas jaunākās grāmatas vērtēšanai piedāvāja septiņas izdevniecības: „Zvaigzne ABC”, Jāņa Rozes apgāds, „Liels un mazs”, „Jumava”, „Lietusdārzs”, „Garā pupa” un „Zelta grauds”.

Gada laikā bērniem 4 vecumgrupās bija jāizlasa un jānobalso par 3 vismīļākajām grāmatām no 5 piedāvātajām. Lūk, Latvijas lasītāju izvēlētās pirmās vietas ieguvējas:

Uz Lasīšanas maratona noslēgumu Ķīpsalas Starptautiskajā izstāžu centrā bija pulcējušies aptuveni 700 bērnu un pieaugušo no visas Latvijas. Arī Rēzeknes Bērnu bibliotēkas čaklākie grāmatu vērtētāji mēroja ceļu uz Rīgu.

Pēc rūpīgas anketu izlasīšanas un izvērtēšanas bibliotēkas darbinieces bija noteikušas labāko un interesantāko darbu īpašnieces, kuras kā balvu saņēma šo braucienu uz Lielajiem lasīšanas svētkiem, kas ir „Bērnu/Jauniešu žūrijas” noslēguma pasākums.

Šogad čaklākās lasīšanas maratona dalībnieces bija Rēzeknes 1. vidusskolas 8. klases skolniece Emīlija Zeltiņa, Verēmu pamatskolas 8. klases skolniece Ginta Kūkoja un Rēzeknes 5. vidusskolas 4. klases skolniece Ieva Germova.

Uzstājas „Dzelzs vilks”

Uz Ķīpsalas Starptautisko izstāžu centru devās Ginta un Ieva. Meitenes bija sajūsmā par jauko pasākumu un, kā pašas uzsvēra, vērtīgajām dāvanām – grāmatām. Skolnieces atzina, ka mūsdienās lasīt ir stilīgi un dators nekādā gadījumā nav konkurents grāmatām! „„Bērnu/Jauniešu žūrija” sagādā lielisku izdevību izlasīt gada jaunākās, skaistākās un interesantākās grāmatas, bet noslēguma pasākums ir vienreizēja iespēja redzēt vaigā un dzirdēt autorus, tulkotājus, māksliniekus un izdevējus, visus, kuri ir piedalījušies iemīļoto grāmatu tapšanā,” secināja meitenes.

Šogad noslēguma pasākumu vadīja atraktīvais grāmatu Puteklis un viņa apburošā palīdze Mūza, kas ar savu ideju cepuri nodrošināja ikviena klātesošā domu gaišumu un jaunu ieceru tapšanu. Lai arī Putekļa vienīgā vēlme bija mierīgi sadzīvot ar grāmatām, viņam tas neizdevās, jo tur, kur notiek aktīva lasīšana, putekļiem nav vietas, pie tāda secinājuma nonāca grāmatu draugi.

Svētki noslēdzās ar latviešu rokgrupas „Dzelzs vilks” muzikālo sveicienu. Stilīgie, populārie, ārēji nedaudz skarbie „Dzelzs vilka” puiši arī iedvesmojoši apliecināja, ka ir aktīvi grāmatu lasītāji.