Publicitātes foto

     Ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības starpniecību Latvijas bibliotēkas dāvinājumā saņem pagājušajā gadā izdoto rakstu krājumu „Fedja. Teodors. Tulio”. 240 grāmatas par latviešu – somu kinorežisoru saņems bibliotēkas visos Latvijas reģionos.

 

     Visvairāk grāmatu dodas uz Latgales bibliotēkām, jo tieši Latgalē aizsākās Tulio neparastais dzīvesstāsts. Rēzeknes pilsēta un reģions savus grāmatu eksemplārus jau ir saņēmuši, un tie sāk ceļu pie lasītājiem. Sīkāku informāciju par grāmatas pieejamību skatieties e-katalogā!

 

     Grāmatu par izcilā Somijas kino režisora  Teuvo Tulio dzīvi un filmām sastādījusi Kristīne Želve. Rakstu krājumu veido paša Tulio atmiņu stāsti, raksti par viņa daiļradi un bagātīgs ilustratīvais materiāls.

 

     Grāmata nākusi klajā sērijā „Kino Rakstu bibliotēka” ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Turlaju ģimenes atbalstu. Krājums „Fedja. Teodors. Tulio” nominēts konkursam „Zelta ābele” par skaistāko 2013. gadā izdoto grāmatu.

 

     Latviešu izcelsmes somu kinorežisors Tulio, īstajā vārdā Teodors Antonijs Tugajs, bērnību pavadījis Latvijā, bet slavu guva citur. Tulio radījis pretrunīgi vērtētas melodrāmas – kino klasikas pērles. Viņš dēvēts gan par somu režisoru Nr. 1 un „somu Valentino”.

 

     Ar savas daiļrades un atmiņu stāstu starpniecību Tulio pēdējos gados atgriežas dzimtenē – jau 2012. gadā, atzīmējot Tulio simtgadi, ar Biedrības atbalstu Latvijas Nacionālā bibliotēka, Rēzeknes Centrālā bibliotēka un Kino muzejs saņēma dāvinājumā Tulio filmu kolekciju un viņam veltītas grāmatas. Tagad dāvātais rakstu krājums „Fedja. Teodors. Tulio” ļaus šo spilgto un izcilo personību ar latgalieša dvēseli iepazīt lasītājiem visā Latvijā.