{source}
<script type="text/javascript">

function DraugiemSay( title, url, titlePrefix ){
 window.open(
  'http://www.draugiem.lv/say/ext/add.php?title=' + encodeURIComponent( title ) +
  '&link=' + encodeURIComponent( url ) +
  ( titlePrefix ? '&titlePrefix=' + encodeURIComponent( titlePrefix ) : '' ),
  '',
  'location=1,status=1,scrollbars=0,resizable=0,width=530,height=400'
 );
 return false;
}
</script>

<a href="#" mce_href="#" onclick="DraugiemSay('Jaunās grāmatas lasītavā',
'http://www.rezeknesbiblioteka.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=330:jaunas-gramatas-lasitava-16-12-2009&catid=167:gramatu-apskati&Itemid=104');">
<img src="../images/dr.gif" mce_src="../images/dr.gif" border="0" /><font color="#666666" size="2"><u>Pasaki draugiem</u></font></a>

{/source}

Foto: stephmcg, licence 

     16. decembrī Rēzeknes Centrālās bibliotēkas lasītavas krājums tika papildināts ar vairākām noderīgām jaunajām grāmatām. 

 
 

Deiviss N. „Eiropas Vēsture” 

     Angļu profesors Deiviss Normans šajā 1384 lappuses biezajā grāmatā sniedz vispārēju ieskatu Eiropas vēsturē no pirmsvēstures laikiem līdz pat mūsdienām, no ledus laikmeta līdz aukstajam karam, no Reikjavikas līdz Volgai, no Mīnoja līdz Mārgaretai Tečerei. Šo grāmatu var salīdzināt ar fotogrāfiju albumu par vēsturi, kurā panorāmiskus attēlus nomaina daudzi detalizēti uzņēmumi un tuvplāna skati, tajā atradīsiet arī Eiropas kartes. Grāmatā analizēti vēsturiskie konflikti, sniegts spilgts pasaules karu redzējums un atspoguļoti dažādi viedokļi par Eiropas vēsturi kopumā. 

 
„Eiropas Padome. 800 miljoni eiropiešu”

     Grāmatā raksturots, kāda loma ir Eiropas Padomes galvenajām institūcijām, kas kopīgi strādā, lai veicinātu un nostiprinātu drošību un demokrātiju jaunajā plašajā Eiropā, kuras sabiedrības vēl ir tālu no pilnības.  

 

„Mūžu mācies” 

     Ir informatīvs izdevums, kurā apkopota informācija par pieaugušo mūžizglītību, profesionālajiem kursiem, mācību centriem un interešu izglītību. Izdevums dod iespēju jebkurā vecumā atrast savām vajadzībām atbilstošāko izglītības piedāvājumu. 

 

„Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola” 

     Pirms pus gadsimta, 1959. gadā, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola uzsāka darbu kā Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas filiāle ar divām nodaļām, šodien tā jau piedāvā iespēju apgūt 9 izglītības programmas. Viss par Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolu ir lasāms šajā bukletā. 

 

„Dabas un vēstures kalendārs 2010” 

     Gadskārtējais izdevums šoreiz pievērsies brīnumainiem notikumiem, dabā esošiem un pašu cilvēku radītiem.

 

„Svētie simboli. Kultūras, reliģijas un mistērijas” 

     Šajā grāmatā apkopota informācija par visdažādāko pasaules kultūru zīmēm un simboliem no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām. Krāšņās ilustrācijas papildina saistoši apraksti. Mūžīgie simboli, kas aplūkoti šajā grāmatā, rāda neparastu kultūru un tradīciju dažādību. 

 

Vāvere K. „101 mūzikas albums” 

     Izdevumā aprakstīta populārā mūzika, kura radīta laikā no 1955. līdz 2008. gadam. Tie ir pēdējās piecdesmitgades populārās mūzikas ieraksti, ar ko pārsteiguši, intriģējuši un saviļņojuši pasaules nozīmīgākie mūziķi. 

 

 

Līdzīgi raksti