{source}
<script type="text/javascript">

function DraugiemSay( title, url, titlePrefix ){
 window.open(
  'http://www.draugiem.lv/say/ext/add.php?title=' + encodeURIComponent( title ) +
  '&link=' + encodeURIComponent( url ) +
  ( titlePrefix ? '&titlePrefix=' + encodeURIComponent( titlePrefix ) : '' ),
  '',
  'location=1,status=1,scrollbars=0,resizable=0,width=530,height=400'
 );
 return false;
}
</script>

<a href="#" mce_href="#" onclick="DraugiemSay('Jaunās grāmatas. 1. jūlijs',
'http://www.rezeknesbiblioteka.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=348:notiks-interneta-erudicijas-konkurss-par-sportu&catid=72:Tehnoliģijas%20un%20iespējas&Itemid=104#', 'Rezeknesbiblioteka.lv');">
<img src="../images/dr.gif" mce_src="../images/dr.gif" border="0" /><font color="#666666" size="2"><u>Pasaki draugiem</u></font></a>

{/source}

jaunās grāmatas
Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv

     2010. gada 1. jūlijā Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonements lasītājiem piedāvā 54 jaunas grāmatas. Turpinājumā vairāk par dažām no tām.

 

     „Ģimenes dzīves gudrības” autors Robins S. Šarma atklāj vienkāršus, taču pārsteidzoši efektīvus ceļus, kā attīstīt bērnu dabisko līdera talantu, vienlaikus bagātinot dzīvi arī sev pašiem. Ar dziļu atklāsmi un entuziasmu autors māca piecas Ģimenes līdera meistarības, kā arī sniedz praktiskus padomus, kas palīdzēs atbrīvot bērna labākos talantus un augstākās spējas, padziļināt attiecības jūsu un mīļotā cilvēka starpā, iedvesmot savus bērnus būt viediem un ar stipru raksturu u. c. Savukārt Borisa Burdas grāmatā „Mīlestība dara, ko grib” atradīsiet gandrīz divdesmit mīlasstāstu, kuri risinājušies slavenu cilvēku starpā (Dante un Beatriče, Mārtiņš Luters un Katrīna fon Bora u. c.). Tos dzirdējuši gandrīz visi, taču tikai retais zina pietiekami daudz. Šī grāmata atklāj slavenību mīlas romānu pārsteidzošās un aizkustinošās detaļas. Kā uzsver autors, „aprakstītie mīlasstāsti līdz ar detaļām iegūst vēl kādu dimensiju: tie daudz ko mums iemāca un var būt noderīgi”.

 

 

 

     

 

 

     No sērijas „Laba ārsta padomi” šoreiz piedāvājumā V. Amosova grāmata „Insults”, kurā stāstīts par pirmo palīdzību insulta gadījumā, galvenajiem slimnieka aprūpes noteikumiem, rehabilitācijas principiem, psiholoģiskās palīdzības paņēmieniem, ārstniecisko vingrošanu un atkārtota insulta profilaksi.

 

     Tiem, kuri vēl domā, kur mācīties tālāk, noderēs informatīvais izdevums „Izglītības ceļvedis 2010”, kurā apkopota informācija gan par augstāko, gan vidējo un profesionālo izglītību, kā arī interešu izglītību un mācībām ārzemēs, vai „Augstākā izglītība Latvijā un ārzemēs 2010”.

 

 

 

     

 

 

     No Rēzeknes Poļu kultūras biedrības dāvinājumā esam saņēmuši un piedāvājam lasītājiem grāmatu „Poļu kultūras zīmes Latvijā”. Šī grāmata veltīta latviešu un poļu kultūru gadsimtiem ilgās saskarsmes rezultātiem. Grāmatu veido dažādu specialitāšu pārstāvju autoru grupa – etnogrāfijas, arhitektūras vēstures, glezniecības, sakrālās mākslas vēstures, laikmetīgās mākslas un muzikoloģijas speciālisti. Šis ir pirmais šāda tipa rakstu krājums Latvijā un ir tapis pēc poļu intelektuālo aprindu iniciatīvas ārpus Polijas Republikas robežām.

 

     Aizrautīgiem dārzkopjiem noderēs lielā rokasgrāmata „Skaistais dārzs”. Krāšņi ilustrētajā grāmatā vienkopus atrodams viss, kas nepieciešams gan dārza darbu uzsākšanai, gan kvalitatīvam darbam visa gada garumā: kā dārzs plānojams un iekārtojams, kā pareizi stādīt, kopt, novākt un saglabāt ražu, ko gardu no pašu izaudzētā pagatavot. Atsevišķa nodaļa paredzēta arī „pilsētas dārzniekiem” – telpaugu un balkona augu cienītājiem.

 

 

 

     

 

 

     Par dažāda veida pelējuma sēnītēm, kuras cilvēkam var būt gan draugi, gan ienaidnieki, var lasīt grāmatā Плесень - лекарство или яд?. Grāmatas autors ir medicīnas zinātņu doktors Leonīds Rudņickis, kurš sarakstījis daudzas monogrāfijas par medicīnas jautājumiem. Šajā grāmatā viņš stāsta par pelējumu pozitīvajām un negatīvajām īpašībām. Savukārt Lidijas Putnicevas grāmatā Деревья - целители atradīsiet informāciju par koku dziednieciskajām īpašām, kurā sīki apskatīti koki, kuri aug gan dārzos, gan mežos un parkos. Grāmatā aprakstīts, kā pareizi pagatavot ārstnieciskos preparātus, kad ievākt auga daļas sagatavošanai un kāds ir koku mizas, lapu, ziedu, augļu un sēklu ķīmiskais sastāvs, kurš sniedz ārstniecisko efektu. Par dažādām ārstēšanās metodēm, kuru pamatā ir dabas vielu izmantošana, ir arī grāmata Энциклопедия натуротерапии, tajā sīkāk apskatīta apiterapija, fitoterapija, aromterapija u. c., kā arī ārstnieciskais uzturs. Izdevumā arī sīki aprakstīti nemedikamentozie profilaktiskie pasākumi visām medicīnas jomām, kā arī pasākumi veselības un skaistuma saglabāšanai. 

 

 

    Pilnu jauno grāmatu sarakstu skatieties šeit.

     Nākamā jauno grāmatu diena abonementā – 16. jūlijā. 

 

 

Līdzīgi raksti