{source}
<script type="text/javascript">

function DraugiemSay( title, url, titlePrefix ){
 window.open(
  'http://www.draugiem.lv/say/ext/add.php?title=' + encodeURIComponent( title ) +
  '&link=' + encodeURIComponent( url ) +
  ( titlePrefix ? '&titlePrefix=' + encodeURIComponent( titlePrefix ) : '' ),
  '',
  'location=1,status=1,scrollbars=0,resizable=0,width=530,height=400'
 );
 return false;
}
</script>

<a href="#" mce_href="#" onclick="DraugiemSay('Starptautiskā bērnu aizsardzības diena',
'http://www.rezeknesbiblioteka.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=404:starptautiska-bernu-aizsardzibas-diena&catid=163:par-izstadem-cb&Itemid=104', 'Rezeknesbiblioteka.lv');">
<img src="../images/dr.gif" mce_src="../images/dr.gif" border="0" /><font color="#666666" size="2"><u>Pasaki draugiem</u></font></a>

{/source}

 rotaļlietas
Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv

     1. jūnijā visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā bērnu aizsardzības diena, tās aizsākumi meklējami 1925. gadā, kad Ženēvā norisinājās Pasaules konference bērnu labklājībai. Pirmo reizi šī diena, īpašu svētku veidā veltīta speciāli bērniem, tika atzīmēta 1950. gadā. Kopš tā laika Starptautiskā bērnu aizsardzības diena ir kā nemainīga tradīcija daudzās pasaules valstīs un šajā dienā visā pasaulē notiek dažādi pasākumi, kas veltīti bērniem, sniedzot prieku un sajūtu, ka šī ir viņu diena. 

     Diemžēl kā citviet pasaulē, tā arī Latvijā daudzi bērni cieš no dažādiem vardarbības veidiem – viņi tiek sisti, ievainoti, sakropļoti, seksuāli izmantoti, turēti badā un izolācijā vai kā citādi pakļauti pārestībām. Nav šaubu, ka pret bērnu vērstā vardarbība atstāj sekas viņa psihē un palielina risku kļūt par antisociālu personu vai iesaistīties noziedzīgajā pasaulē. Kļūstot pieaugušiem, šādiem bērniem rodas problēmas ar savas patstāvīgās dzīves veidošanu. Aplūkojot situāciju pasaulē, nākas atzīt, ka vēl joprojām daudzās valstīs bērnu fizisku sodīšanu uzskata par normālu audzināšanas metodi.

 

 

     Sagaidot Starptautisko bērnu aizsardzības dienu un mudinot aizdomāties par šo nopietno problēmu, Rēzeknes Centrālās bibliotēkas lasītava ir sagatavojusi izstādi „Vardarbība pret bērnu”, kura būs aplūkojama līdz 8. jūnijam.