{source}
<script type="text/javascript">

function DraugiemSay( title, url, titlePrefix ){
 window.open(
  'http://www.draugiem.lv/say/ext/add.php?title=' + encodeURIComponent( title ) +
  '&link=' + encodeURIComponent( url ) +
  ( titlePrefix ? '&titlePrefix=' + encodeURIComponent( titlePrefix ) : '' ),
  '',
  'location=1,status=1,scrollbars=0,resizable=0,width=530,height=400'
 );
 return false;
}
</script>

<a href="#" mce_href="#" onclick="DraugiemSay('Par Itāliju un itāļiem',
'http://www.rezeknesbiblioteka.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=478:italija-itali-italiesi&catid=163:par-izstadem-cb&Itemid=104', 'Rezeknesbiblioteka.lv');">
<img src="../images/dr.gif" mce_src="../images/dr.gif" border="0" /><font color="#666666" size="2"><u>Pasaki draugiem</u></font></a>

{/source}

Foto no: www.visapasaule.lv 

     Rēzeknes Centrālās bibliotēkas lasītava aicina aplūkot izstādi „Iepazīsim Eiropu – Itālija”, kura būs skatāma līdz 14. novembrim. 


Īsumā par Itāliju

 


     Itālija… kāda tā ir? Pirmkārt – tā ir iecienīta tūrisma zeme ar saulainām pludmalēm, siltu jūru un slaveniem slēpotāju kūrortiem Alpos.

 


     Itālija – tie ir visā pasaulē pazīstami futbola klubi ar milzīgiem fanu pūļiem, slavenie itāļu automobiļi, pasaules ievērību guvušie modes nami, kā arī Romas impērijas gars, kurš iemiesojies Kolizejas drupās.

 


     Šodien Itālija ir arī modernu tehnoloģiju zeme, izkopta vīna tradīciju valsts ar neatkārtojamu Vidusjūras virtuvi. Un kur nu vēl izkoptais itāļu stils – Ferrari, Armani, Gucci, Cavalli, Lavazza, Martini…

 


     Itālieši paši sevi atkarībā no situācijas uzskata vai nu par aristokrātiem, kuri pārāki par citiem, vai, biežāk, par dzīvespriecīgiem, atjautīgiem un apburoši draudzīgiem ļaudīm. Šo lomu viņi labprāt spēlē arī ārzemniekiem.

 


     Itālija ir valsts, kuras politikas un ekonomikas pamatšūniņa ir ģimene. Itāļu lielā ģimene ietver visus iespējamos – gan tuvākos, gan tālākos – radus un ir visai ievērojams sabiedrisks grupējums, kas parasti sapulcējas kristībās, kāzās un bērēs. Itāliešu ģimene ir smalks savstarpējās aizbildniecības un palīdzības, varas un atkarības mehānisms.

 


     Itālieši dzīvo intensīvi, ņem no dzīves, ko var. Viņi nevis dzīvo, lai strādātu, bet strādā, lai dzīvotu.

 


     Itālieši ir sabiedriski cilvēki, kuriem patīk patenkot. Tenkas var pielīdzināt nacionālam sporta veidam. Galvenie tenkotāji Itālijā ir vīrieši, viņi ir gatavi visu dienu sēdēt bārā, „mazgāt kaulus” vienalga kam, sākot no Berluskoni līdz kaimiņam no augšējā stāva.

 


     Itāļi ir ātri aizkaitināmi, bet ne ļauni. Viņi var sarīkot skandālu tikai divās vietās: savā mājā un televīzijas pārraidē.

 


     Itāliešiem ir lieliska humora izjūta, viņi prot pasmieties gan par citiem, ganā paši par sevi.

 

 (Informācija sagatavota, izmantojot M. Soldija grāmatu „Kas ir itālieši” (1998, Jāņa Rozes apgāds))