izstade krievu kulturas dienas latvija
Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv

     2011. gada 25. martā Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonementā tika atklāta pirmskara gadu laika Krievu kultūras dienām veltīta izstāde „Krievu kultūras dienas Latvijā. 1925. – 1949.”.

 

     Izstādes sagatavošanā ir piedalījušies atsevišķi speciālisti un organizācijas: vēsturnieks novadpētnieks A. Rakitjanskis, sabiedriskais darbinieks V. Sokolovs, novadpētnieki no biedrības „RigaCV” V. Bogovs un K. Soklakovs, Kultūras attīstības fonds un Latvijas Nacionālā bibliotēka. Ekspozīcijas materiāli ir anotēti krievu un latviešu valodā. Rēzeknē izstāde tika atklāta ar mūsu novadnieka, Saeimas deputāta, Rēzeknes Goda pilsoņa Vladimira Nikonova atbalstu.

 

     To izstādes materiālu vidū, kuri iepazīstina ar kultūras organizācijām Latvijā, ir raksti arī par Rēzeknes biedrībām un kultūras pasākumiem mūsu pilsētā 20. gadsimta 30. gados. Vecās publikācijas stāsta par Lieldienām un Ziemassvētkiem, izrādēm un mākslinieku izstādēm. Senajās fotogrāfijās varam redzēt jau pazīstamus cilvēkus: māksliniekus, kultūras darbiniekus, kā arī mirkļus no dažādiem pasākumiem, kuri notika Rīgā un citviet Latvijā.

 

 

     Izstādes autori uzskata, ka šī ekspozīcija ir atgādinājums par pagātni un it kā tilts no 30. gadiem uz mūsu laikiem, kad tiek atjaunota Krievu kultūras dienu tradīcija Rīgā (šogad svētki notiks no 24. maija, Kirila un Mefodija dienas, līdz 6. jūnijam, A. Puškina dzimšanas dienai). Mūsu pilsētā Krievu kultūras dienu pasākumi jau ir notikuši vairākkārt.

 

     Aicinām rēzekniešus apmeklēt izstādi, Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonementā tā būs apskatāma līdz 7. aprīlim!