Attēls no: www.comsoc.org

Kopš 1980. gada 27. septembrī, dienā, kad tika pieņemti Pasaules Tūrisma organizācijas statūti, tiek atzīmēta Pasaules tūrisma diena, lai atgādinātu sabiedrībai par tūrisma lielo nozīmi ekonomikas, sociālajā, kultūras un politikas jomā.

Līdzās dažādām aktivitātēm, kuras saistībā ar Pasaules tūrisma dienu rīko citas iestādes, ierindojas arī izstādes bibliotēkās. Tā, piemēram, Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonementā no 20. septembra līdz 6. oktobrim šogad apskatāma grāmatu izstāde „Jums, ceļotāji!” un sadarbībā ar fotosalonu „Kodak Express” tapusi elektroniska fotogrāfiju izstāde „Ceļojumi fotogrāfijās”.

Grāmatu izstādē pieejami vairāk nekā 25 dažādu pasaules valstu ceļveži, grāmatas par ievērojamām vietām un ēkām pasaulē, brīnumiem, ko var atklāt dažādās valstīs, ceļojumu apraksti, arī grāmatas par nozīmīgām vietām Latvijā – pilīm, muižām un citiem apskates objektiem.

Elektroniskajā izstādē savukārt aplūkojamas vairāk nekā 300 ceļojumu laikā tapušas fotogrāfijas, kuras uzņemtas 12 valstīs – Lielbritānijā, Francijā, Itālijā, Vācijā, Polijā, Zviedrijā, Nīderlandē u. c.

Laipni gaidām ikvienu interesentu!