Bibliotēku nedēļa

No 18. līdz 24. aprīlim visā Latvijā norisināsies ikgadējā Bibliotēku nedēļa, tā saistīta ar Pasaules grāmatu un autortiesību dienu, kuru atzīmē 23. aprīlī. Rēzeknes bibliotēkās šajā nedēļā notiks akcija „Atnāc un iegūsti. Atlaide parādniekiem”, kā arī citas aktivitātes.

Akcija „Atnāc un iegūsti. Atlaide parādniekiem”

Akcija notiks Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā, tās filiālēs (Rēzeknes 2. bibliotēkā un Rēzeknes Bērnu bibliotēkā), kā arī Specializētajā grāmatu izsniegšanas punktā, kurš atrodas Rēzeknes Veselības aprūpes centra telpās. Akcijas laikā no lasītājiem parādniekiem, kuri ieradīsies bibliotēkā un nodos grāmatas, kavējuma soda nauda netiks iekasēta. Šajā laikā ir iespējams atjaunot bibliotēkas abonementu arī tiem lasītājiem, kuri nav varējuši nomaksāt soda naudu par laikus nenodotajām grāmatām. Vienīgais noteikums – akcijas laikā atnākt uz bibliotēku.

Izstādes

Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā

• „Iepazīsti pasauli ar grāmatu!” (lasītavā)
  • „Angļu rakstniecei Šarlotei Brontē – 195” (abonementā)
  • „Arī tādas mēdz būt grāmatas” (abonementā)
  • „Lieldienās šūpoties, / Lieldienās priecāties / Par pirmiem ziediņiem, / Par raibām oliņām” (abonementā)

Rēzeknes 2. bibliotēkā

• „No grāmatu, bibliotēku un rakstāmlietu vēstures”
  • „Mājai un sētai”
  • „Tava uzvedība ikdienā”
  • „Fantāzijas ziedi” (pašdarināto ziedu izstāde)

Rēzeknes Bērnu bibliotēkā

• „Bibliotēka – vārti uz pasauli”
  • „Grāmata – tavs draugs un palīgs”
  • „Nāc nākdama, Lieladiena, visi bērni tevi gaida”
  • „Sagādā Lieldienu prieku sev un citiem!”

Pasākumi

• „Pieklājības skola” (Notiek 18. aprīlī pirmsskolas izglītības iestādē, rīko Rēzeknes 2. bibliotēka.)
  • „Ar grāmatu labākās spēles un mīļākās sarunas” (Tematiska rīta stunda ar sagatavošanas grupas audzēkņiem Rēzeknes Bērnu bibliotēkā 20. aprīlī.)
  • Tikšanās ar mākslinieku, novadnieku Mareku Ruskulu, izstādes „Domu skices” atklāšana, konkurss Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā 20. aprīlī plkst. 16:00