..

     Jau tradicionāli pavasarī Kultūras informācijas sistēmu centrs un digitālo zinību resurss Letonika.lv sadarbībā ar Latvijas bibliotēkām aicina Latvijas iedzīvotājus pārbaudīt savas zināšanas tiešsaistes erudīcijas spēlē “Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes!”.

 

    Spēle šogad norisināsies no 22. marta līdz 4. aprīlim Latvijas Bankas ikgadējā, monētu mākslā nozīmīgā pasākuma – sabiedrības aptaujas “Latvijas gada monēta 2020” – ietvaros. Erudīcijas spēle no pirmdienas, 22. marta, divu nedēļu garumā būs pieejama vietnē Letonika.lv, un pieci konkursa uzvarētāji balvā katrs saņems Latvijas Bankas 2020. gadā izlaisto kolekcijas monētu “Personiskā brīvība”.

 

     Spēle “Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes!” izaicinās spēlētāju erudīciju un prasmi meklēt informāciju digitālajos tiešsaistes resursos. Ar monētu tematiku saistītie jautājumi, kā allaž būs āķīgi un liks palauzīt galvu, taču visas atbildes medijpratīgs meklētājs varēs atrast letonika.lv bagātīgajā kultūrvēsturiskās informācijas krātuvē un Latvijas Bankas tīmekļvietnē. Sīkāka informāciju par spēles noteikumiem iegūstama spēles nolikumā.

 

     Tā kā Letonika.lv ir pieejama pašvaldību publiskajās bibliotēkās, kuras ārkārtas situācijas laikā ir atvērtas vienīgi grāmatu izsniegšanai, aicinām piedalīties spēlē no mājas datora, izmantojot Letonika.lv attālināto piekļuvi. Iegūt Letonika.lv klienta pieejas datus un uzzināt vairāk par spēli var, zvanot vai rakstot e-pastā uz sev tuvāko bibliotēku.

 

     Sacensība spēlē “Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes!” norisināsies gan individuāli, atbildot uz jautājumiem erudīcijas spēlē, gan bibliotēku līmenī, kurā tiks izvērtēta bibliotekāru aktivitāte, virtuālajā vidē aicinot iedzīvotājus nobalsot par skaistāko 2020. gada kolekcijas monētu un piedalīties erudīcijas spēlē. Līdzīgi kā iepriekšējos gados, bibliotēku sacensība notiks trijās kategorijās – tiks vērtētas pagastu bibliotēkas, mazpilsētu bibliotēkas un reģionu galvenās bibliotēkas. Lai iegūtu aktīvākās bibliotēkas statusu un balvā saņemtu Latvijas Bankas 2020. gadā izlaisto kolekcijas monētu “Personiskā brīvība”, bibliotēkas tiek aicinātas popularizēt Gada monētas aptauju un erudīcijas spēli savās tīmekļvietnēs, vietējo mediju portālos un sociālajos tīklos, atraktīvi un spilgti uzrunājot savus lasītājus iesaistīties Gada monētas kampaņā.

 

     2020. gadā tika izlaistas četras kolekcijas monētas, kas stāsta par Latvijas kultūru, vēsturi un cilvēkiem:

 

     Nobalsot par sev tīkamāko 2020. gada kolekcijas monētu iespējams portālā Delfi.lv https://www.delfi.lv/latvijas-gada-moneta-2020/

 

Informāciju sagatavoja 

Ilma Elsberga, Kultūras informācijas sistēmu centrs