RCB piedāvātās datu bāzes 2023. gadā

Rēzeknes Centrālās bibliotēkas (RCB) un tās filiālbibliotēku lietotājiem arī 2023. gadā ir pieejami vairāki attālinātie pakalpojumi.

Bibliotēka izsniedz autorizācijas datus datu bāzēm Letonika, eBook Public Library Collection un Britannica, bibliotēkas e-katalogam un 3TD e-grāmatu bibliotēkai. Datu bāzēs ir pieejamas elektroniskās grāmatas un raksti par visdažādākajām tēmām un nozarēm latviešu un angļu valodā, nelielā apjomā arī citās valodās, ko izmantot brīvā laika pavadīšanai, pētniecībai vai skolas un studiju darbu rakstīšanai.

Attālināti bez maksas izmantojamās tiešsaistes datu bāzes

Letonika.lv: digitāls zinību resurss – ceļvedis Latvijas kultūrā, vēsturē, valodā, dabā un literatūrā, uzticams avots ar plašu informāciju par Latviju. Letonikā ikviens interesents var brīvpieejā lasīt virkni latviešu literatūras klasikas darbu.

eBook Public Library Collection (EBSCOhost) aptver lielu skaitu e-grāmatu nosaukumu, kas speciāli atlasīti atbilstoši publisko bibliotēku lasītāju vajadzībām. Kolekcija piedāvā gan populāru pieaugušo un jauniešu daiļliteratūru, gan plašu izglītojošās literatūras klāstu.

Britannica: universāla daudznozaru enciklopēdiju publikāciju datu bāze, kurā apkopota droša un uzticama informācija visām vecuma grupām.

3TD e-grāmatu bibliotēka: latviešu valodā izdotu e-grāmatu datu bāze, kuru laika gaitā plānots papildināt ar jauniem izdevumiem, sadarbojoties ar vairākām izdevniecībām.

Aicinām bibliotēkā reģistrētos lasītājus izmantot iespēju datu bāzes lietot attālināti, t. i., no sava datora vai mobilās ierīces. Piekļuves datus iespējams saņemt gan bibliotēkā, gan attālināti.

Lasīt ir stilīgi! Laipni gaidām bibliotēkā!

Bibliotēku kontaktinformācija

Rēzeknes Centrālā bibliotēka

Tālrunis: 64622061

Rēzeknes pilsētas 2. bibliotēka