Maijs šogad nelutina ar siltām dienām. Tā nu kādā dienā, kad debesis bija apmākušās un ik pa laikam raudāja…

…Katoļu pirmsskolas izglītības iestādes (Katoļu PII) četrus līdz piecus gadus veco bērnu grupiņa „Mārītes” kopā ar skolotāju Olgu Novicku devās uz Rēzeknes Bērnu bibliotēku, kur notika skaļās lasīšanas nodarbība „Kad „Mārītes” satiek bitītes”.

Bērni ļoti uzmanīgi noklausījās Kristīnes Neimanes grāmatas „Mušiņa, kurai sasāpējās vēders” lasījumu. Grāmatā, gluži kā dzīvē, pasaule bija vēsa un lietus negribēja pārstāt līt, tāpēc bitītēm bija grūti sagādāt medu ziemai. Kas gan palīdzēs bitītēm? Trīs mušu meitenītes – Zī, Zū un Šū saklausīja bitīšu bēdas un steidzās palīgā. „Mārītes” arī labprāt devās palīgos bitītēm savākt medutiņu rotaļā „Kas dārzā, kas dārzā, bitīt’ rožu dārziņā”, kā arī izzināja kukaiņu pasauli sarunā ar bibliotekāri.

Klausoties lasījumu, runājoties un rotaļājoties, laiks paskrēja nemanot, un dodoties projām, bērni atzina, ka labprāt ciemojas bibliotēkā un nāks vēl.

Gaidām bibliotēkā arī citu pirmsskolas iestāžu un skolu zinātkāros pasaules pētniekus!