{source}
<script type="text/javascript">

function DraugiemSay( title, url, titlePrefix ){
 window.open(
  'http://www.draugiem.lv/say/ext/add.php?title=' + encodeURIComponent( title ) +
  '&link=' + encodeURIComponent( url ) +
  ( titlePrefix ? '&titlePrefix=' + encodeURIComponent( titlePrefix ) : '' ),
  '',
  'location=1,status=1,scrollbars=0,resizable=0,width=530,height=400'
 );
 return false;
}
</script>

<a href="#" mce_href="#" onclick="DraugiemSay('Jaunās grāmatas. 1. novembris',
'http://www.rezeknesbiblioteka.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=470:jaunas-gramatas-1-novembris&catid=167:gramatu-apskati&Itemid=104', 'Rezeknesbiblioteka.lv');">
<img src="../images/dr.gif" mce_src="../images/dr.gif" border="0" /><font color="#666666" size="2"><u>Pasaki draugiem</u></font></a>

{/source}

jaunas gramatas
Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv

     2010. gada 1. novembrī Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonements lasītājiem piedāvā 44 jaunas grāmatas. Turpinājumā vairāk par dažām no tām.

     Abonementa krājumu šoreiz papildina P. Zeiles grāmata „Latgale un tās ļaudis” – bagātīgi ilustrēts vēstījums par Latgali kā unikālu vērtību un tās nezūdošajām vērtībām. Grāmata akcentē, cik mēs esam bagāti – ar savu vienreizēji skaisto dabu, savu vēsturi, ticību, valodu, krāšņo sakrālo arhitektūru un kultūru. Veidojot šo grāmatu, domāts arī par Latgales saimniecisko attīstību un nepietiekami izmantotām iespējām. Izdevuma pamatmotīvs – radīt interesi par Latgali gan austrumos, gan rietumos, uzsverot dažādu kultūru mijiedarbi, kā arī tautību un ticību sadzīvošanas spēju. Visām grāmatas sadaļām ir tulkojums krievu un angļu valodā. Eksprezidentes V. Vīķes-Freibergas eseju grāmatā „Kultūra un latvietība” savukārt publicētas autores mūža ilgumā uzkrātas pārdomas par to, kas ir latvietība, vai pastāv īpatnības, kas piemīt tikai latviešiem un atšķir viņus no citām tautām, ar ko un vai vispār 21. gadsimta latvietis atšķiras no 19. gadsimta vai jebkura cita laikmeta latviešiem, vai latvietību iespējams definēt u. c. V. Vīķe-Freiberga ir izmantojusi gan ļoti plašu kultūrvēsturisko faktu materiālu un likusi lietā gan savas zināšanas etnogrāfijā, folklorā, valodniecībā, antropoloģijā un citās zinātnēs, gan arī politiķes pieredzi.

 

 

     

     O. Volkovs grāmatā „Cilvēka superiespējas” sniedz atbildes uz jautājumiem, vai ir dzīve pēc nāves, kas ir šķietamā nāve, kāds ir lunātisma cēlonis, cik reāla ir iespēja mācīties miegā, kādēļ pēc pamošanās ļoti reti atceramies savus sapņus, kas ir dvēsele, ko nozīmē vārdi telekinēze, levitācija, telepātija u. c. Bet Dž. Bārbera grāmatā „Mācīsimies zīmēt” rodamas atbildes uz praktiskākas dabas jautājumiem – piemēram, kādus zīmuļus izvēlēties rasēšanai un kādus – rakstīšanai, kāda svara papīru izvēlēties atbilstoši zīmēšanas projektam vai kā veiksmīgi uzzīmēt, piemēram, lapsu. Grāmatā zīmēšanas prasmes apguvei iekļauti seši projekti: klusā daba, koki, pils, laivu novietne, tirgus aina un ūdri. Izdevums noderēs, lai izprastu perspektīvas principu izmantošanu un radītu trīsdimensionālus attēlus,  atklātu kompozīcijas noslēpumus un apgūtu krāsu mācību, kā arī vingrinātos un gūtu pārliecību, ka ikviens spēj radīt pilnībā izstrādātus zīmējumus u. c. Praktiskām dzīves situācijām ļoti noderīga būs Maskavā izdotā A. Kaminska grāmata 100 способов избежать аварии, kura apskata dažādas situācijas uz ceļa. Autors ir izpētījis biežāk notiekošās autoavārijas un dalās pieredzē, kā no tām izvairīties, kā arī sīki apraksta nestandarta situācijām piemērotus ātrus reaģēšanas veidus. Teksts papildināts ar daudzām ilustrācijām.

 

 

     

     Ģimenes dzīves problēmu, attiecību un jūtu tematiku šoreiz pārstāv N. Van Peltas grāmata Найти и удержать, tā var noderēt kā palīgs tiem, kuri laulāto attiecībās vēlas sasniegt arvien lielāku emocionālo labklājību, tiecas uz ģimenes laimes pilnību, vēlas atjaunot zaudēto savstarpējos sapratni un nostiprināt laulību.

 

     Šoreiz piedāvājam vairākas vēsturiskās grāmatas. K. Makvarijs grāmatā „Inki” atdzīvina 16. gadsimta cīņu par tagadējo mūsdienu Peru. Piecus gadus viņš dzīvojis Peru un daļu no šī laika mitinājies pie pēdējā laikā sarukušas cilts Amazones džungļos tikai 100 jūdžu attālumā no Maču Pikču. Grāmata nebeidzas ar inku galīgo sakāvi 1572. gadā. Strauji pārceļoties uz 20. gadsimtu, Makvarijs stāsta pārsteidzoši fascinējošus faktus par zinātnieku radītajām inku palieku interpretācijām. Lai gan mūsdienu pētījumiem Makvarijs veltī tikai dažas nodaļas, arheologi, kuri izdarījuši galvenos atklājumus, parādās kā nobrieduši raksturi, un stāsts par impērijas atrakšanu ir tikpat saistošs, kā daudz pazīstamākā spāņu iebrukuma vēsture.

 

 

     

     Dž. Kalogridisas romāns „Ugunīgā grāfiene” ļauj dzīvot līdzi notikumiem tālā senatnē un paraudzīties uz diženām personībām no neierastiem skatpunktiem. Katerīnai Sforcai, izcilai sava laika skaistulei, kuru gleznojis pats Botičelli, tiek dota iespēja valdīt vīriešu pasaulē. Katerīnas asais prāts apvienojumā ar ugunīgu temperamentu palīdz izcīnīt patiesi lielas uzvaras un nodrošina viņai stabilu vietu vēstures annālēs. Vēsturisko romānu klāstā arī P. Dirģēlas Baltijas triloģijas otrā grāmata „Joldijas jūra”, kurā turpinās notikumi gan 16. gadsimta Latvijā un Lietuvā, gan visā Eiropā, kad kā cūkas pie siles dižie lielvaru kungi grūstās un plēšas, lai valdītu Baltijas ūdeņos.

 

 

   

     D. di Morjē romāna „Karaļa ģenerālis” darbība risinās 17. gadsimtā Anglijā, Menebilijā –namā, kas ir romāna „Rebeka” slavenās Manderlijas prototips. Šis romāns vēstī par jaunas sievietes drosmi tālaika sabiedrībā, par mīlestību un ilgām pēc mīļotā cilvēka, par uzticību un cēlsirdību. Slavenās angļu rakstnieces Š. Brontē pirmo reizi latviski izdotais romāns „Šērlija” ar visām tā norisēm gan šķiet ļoti mūsdienīgs – tajā ir gan ekonomiskā krīze, gan pretrunas starp dažādu politiķu interesēm, gan sadursmes starp sektantiem un tradicionālās ticības piekritējiem, bagātniekiem un nabagiem…     

     Pilnu jauno grāmatu sarakstu skatieties šeit. Nākamā jauno grāmatu diena abonementā – 16. novembrī. 

 

 


Līdzīgi raksti