Fotokolāža: www.rezeknesbiblioteka.lv

2011. gada 16. jūnijā Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonements lasītājiem piedāvā 43 jaunas grāmatas. Turpinājumā vairāk par dažām no tām.

J. Bērziņa sastādītajā grāmatā „WikiLeaks” lasiet, par to, kā izklaidējas un ko viens par otru runā augstākās varas pārstāvji un diplomātiskā elite. Izdevumā iekļauta „WikiLeaks” publiskoto telegrammu izlase, kura atklāj politikas tumšākos noslēpumus Latvijā un pasaulē.

Amerikāņu rakstnieks A. Pols grāmatā „Katiņa” sniedz ieskatu baisā Katiņas nozieguma (1940. gada pavasarī Staļins parakstīja nāves spriedumu tūkstošiem poļu virsnieku, karavīru un karagūstekņu, kuri atradās PSRS teritorijā esošajās nometnēs) anatomijā. Kāpēc nāvē tika iedzīti tūkstošiem poļu? Kas bija šo slepkavību izpildītāji? Vai no slepkavu lodēm bija iespējams aizbēgt? Meklējot atbildes, A. Pols izseko triju ģimeņu likteņiem, kas nu uz visiem laikiem savijušies ar Katiņas traģēdiju. Grāmatā Katiņas notikumi attēloti to vēsturiskajā kontekstā, kur cilvēku masveida nogalināšana bija tikai viens no padomju režīma paņēmieniem, kā uz visiem laikiem iznīcināt kaimiņvalstu neatkarību.

Psihoterapeites N. Breitbergas grāmatā „Ceļš uz emocionālo veselību” detalizēti aprakstīta viena no visefektīvākajām personiskās izaugsmes metodēm – Emotional Freedom Techniques (EFT). Tā ir uz darbu ar ķermeni orientēta tehnika, kurai ir dziļš psiholoģiskais efekts. EFT palīdz samērā ātri atbrīvoties no daudzām emocionālām un psiholoģiskām problēmām. Ar EFT metodes palīdzību var tikt galā ar paaugstinātu trauksmi, fobijām, nomāktību, uzlabot attiecības, paaugstināt darba produktivitāti, uzlabot sasniegumus sportā, mācībās, mūzikā, biznesā, mākslā, pārstrādāt negatīvās pārliecības par sevi un pasauli un pat mazināt fiziskās sāpes. Šī metode ir sajūsminājusi daudzus psihologus un psihoterapeitus visā pasaulē. Ikviens cilvēks var apgūt šo metodi un lietot to kā lielisku pašpalīdzības līdzekli daudzās ikdienas stresa situācijās un personiskai izaugsmei.

G. Kovaļovas grāmatā „Labas omas noslēpumi” tiek runāts par depresiju. Kā tā rodas, kādēļ pārņem cilvēkus, kādas cilvēka īpašības to veicina un vai tiešām tā ir tik nekaitīga, kā šķiet pirmajā mirklī. Apskatīti veidi, kā izvairīties no depresijas un tās sākumstāvokļa, pārrunāti daži paņēmieni negatīvo pārdzīvojumu pārvarēšanai. Ikvienam no mums dažreiz mēdz būt slikts garastāvoklis, taču svarīgi nenokavēt brīdi, kad iedomātas problēmas kļūst svarīgākas par reālajām.

Grāmata ne vien atgādina par četriem psiholoģiskajiem tipiem, bet uz to pamata rāda, kā rīkoties, lai ilgstoši saglabātu emocionālo līdzsvaru stresa situācijās. Katrai nodaļai pievienoti testi un praktiski vingrinājumi, kuri palīdzēs bagātināt pasaules uztveri, jaunā rakursā paraudzīties uz savu personību un apkārtējo realitāti.

Pozitīvās domāšanas un attieksmes centra „Pavasara studija” lektores I. Prisjolkovas grāmata „Ieelpo laimi un mīlestību” ir divu sieviešu – autores un lasītājas – dziļa un patiesa saruna par to, kā mainīt savu dzīvi. Ko darīt, lai ikdienu piepildītu ar laimi, bagātību un mīlestību. Kā sakārtot savu dzīvi jomu pa jomai. Kā atrast un saprast savu īsteno būtību. Kā satikt savu īsto mīlestību. Kā būt sievišķīgai sievietei un dzīvot ar vīrišķīgu vīrieti, kā būt veselai un bagātai, kā būt jaunai un skaistai neatkarīgi no gadu skaita un kā būt vienkārši laimīgai.

Sievietēm, kuras vēlas labāk izprast vīriešus, noderēs ASV televīzijas šovu vadītāja S. Hārvija grāmata „Rīkojies kā sieviete, domā kā vīrietis”. Autors savā karjerā ir iepazinis daudzas sievietes. Tas viņam ļāvis izdarīt pārsteidzošu secinājumu: neatkarīgi no sieviešu pieredzes, izskata vai zināšanām viņas visas vieno kaut kas kopējs – viņas vienkārši neizprot vīriešus. Kāpēc? Tāpēc, ka padomus par attiecībām viņas prasa citām sievietēm, kuras arī neizprot vīriešu dabu. S. Hārvija pieredze liecina, ka tikai vīrietis var pateikt, kas sievietei jādara, lai atrastu un noturētu vīrieti.

Grāmatā „Es tevi mīlu” apkopotas lielisko un gardo bērnu dienu ēdienu receptes. Atmiņas par vienkāršajiem, ātri pagatavojamiem un garšas ziņā izcilajiem desertiem, plātsmaizēm un cepumiem joprojām ir dzīvas. Statistika liecina, ka šajā grāmatā ietvertās receptes pēdējā laikā intensīvi tiek meklētas internetā. Izdevumā ievietoti arī iedvesmojoši un sirsnīgi izteikumi par mīlestību, to ilustrē ēdienu un ziedu fotogrāfijas.

Dž. Kostello romāns „Sekojot laimes putnam” stāsta par Zoju Mūru, kuru līgavainis pametis „piecas minūtes pirms laulībām”. Izmisusī sieviete nolemj doties uz Ameriku sadziedēt dvēseles rētas, strādājot par auklīti. Viņu gaida satriecošs darbs pie burvīga pāra skaistā piekrastes villā ar dārznieku un apkopēju, turklāt – ar apmaksātu atvaļinājumu Salās un pašai savu džipu ikdienas vajadzībām. Nonākusi galā, Zoja uzzina, ka aģentūras plāni mainījušies, un viņu nosūta pie drūmā un mūžam aizņemtā Raiena, kura bērni visas iepriekšējās aukles ir noveduši līdz izmisumam. Raiens ir īsts īgnuma un neiejūtības paraugs, tomēr apstākļi liek Zojai saņemties un pieņemt šo darbu.

Savukārt starptautisku slavu iemantojušā „Zirgu vārdotāja” autora N. Evasa meirstarīgi uzrakstītais romāns „Drosmīgie” risina tēmu par varoņu un vecāku mīlestību, identitāti, spēju atzīt un piedot kļūdas, kā arī ģimenes noslēpumu postošo ietekmi dzīves ritējumā.

Pilnu jauno grāmatu sarakstu skatieties šeit.

Nākamā jauno grāmatu diena abonementā – 1. jūlijā.

Līdzīgi raksti