Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv

     2012. gada 17. septembrī Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonements lasītājiem piedāvā 54 jaunas grāmatas. Turpinājumā plašāks ieskats daļā no jaunieguvumiem.

 

     Sērijā „Personība un daiļrade” izdotajā I. Salcevičas monogrāfijā „Saucējs” aplūkots rakstnieka Jāņa Klīdzēja darba mūžs un saistībā ar latviešu tautas pieredzi sarežģītajos 20. gadsimta vēsturiskajos notikumos vērtēts viņa atstātais literārais mantojums. Pētījums balstīts rakstnieka daiļdarbu analīzē, viņa biogrāfiskajās apcerēs, izmantotas rakstnieka vēstules, laikabiedru atmiņas, raksti un recenzijas par J. Klīdzēju un viņa darbiem. Grāmata dos iespēju dažādu paaudžu lasītājiem labāk iepazīt procesus latviešu un latgaliešu literārajā dzīvē 20. gs. pirmajā četrdesmitgadē un J. Klīdzēja devumu latviešu Otrā pasaules kara bēgļu nometņu laika un pēckara trimdas rakstniecībā.

 

     A. Rožkalnes literatūrpētnieciskā monogrāfija „Lauva” savukārt ir par izcilās personības, dzejnieces, prozaiķes un tulkotājas Astrīdes Ivaskas dzīvi, darbu un mīlestību. Desmit gadus A. Ivaska ir pavadījusi šobrīd latviešiem nu jau tik tuvajā Īrijā, šis periods dzejniecei ir ļoti īpašs. Tas ir gaišs starpposms, kas ved uz atgriešanos dzimtenē Latvijā, un tas ir arī skumju un raižu pilns, jo tieši Īrijā nomirst A. Ivaskas dzīvesdraugs Ivars. Īrija A. Ivaskai ir ne tikai vieta, kas ğeogrāfiski tuvāka dzimtenei, dzejniece te saredz arī līdzības abu zemju un tautu likteņos, abu kultūru un valodu likteņos...

 

     E. Rudzātes grāmatā „Mīlestības brīnums”, kuras mērķis ir palīdzēt cilvēkiem veidot laimīgu laulību, aplūkota mīlestības erotiskā forma. Grāmatas autore ir daudzpusīga personība – jaunībā bijusi profesionāla sportiste ar talantu mūzikā, ieguvusi divas augstākās izglītības – inženierekonomikā un psiholoģijā. Nu jau vairāk nekā 10 gadus E. Rudzāte vada konsultāciju firmu un pati konsultē ne tikai biznesa vadības, bet arī dzīves jēgas izpratnes jautājumos, kopā ar partneriem ir nodibinājusi Sokrata tautskolu. Lai nodotu citiem savas ilggadēji uzkrātās zināšanas un pieredzi, E. Rudzāte ir sagatavojusi lekciju ciklu un grāmatu sēriju „Piedošanas mācība”. „Mīlestības brīnums” ir šīs sērijas ceturtā grāmata.

 

     Autobiogrāfiskā romāna „Gads Provansā” autors P. Meils piecpadsmit gadus ir nostrādājis reklāmas jomā un pametis to, lai rakstītu izglītojošas grāmatas. „Gads Provansā” nu jau ir tapis par starptautisku bestselleru – tas tulkots vairāk nekā divdesmit valodās. Grāmatā īpaši spilgti ir aprakstīti franču ēdieni un provansiešu dzīves paražas. Provansa rakstniekam kļuvusi īpaši mīļa, un viņš to iemūžinājis arī citos darbos, kam piemīt gaišs vieglums, angļu humors, smalka ironija un franču šarms. Francijas valdība par sadarbību un franču kultūras popularizēšanu P. Meilam ir piešķīrusi Goda leģiona ordeni.

 

     Šoreiz jaunumos arī triloģijas „1Q84”, spēcīgākā H. Murakami darba, pirmās divas grāmatas. Tajās redzēsiet, kā realitāte saplūst ar sirreālo, Tokijas debesīs spīd divi mēneši, šur tur apkārt klīst little people – būtnes, kuru misija ir neskaidra un kuras var kļūt bīstamas vai draudzīgas, – pazūd cilvēki, daži tiek noslepkavoti, un nekas nav tā, kā izskatās… Lai gan rakstnieka radītā realitāte ir sirreāla un brīžiem pat mistiska, Murakami varoņu jūtu dzīve ir īsta un intensīva, viņi dzīvo kā dīvaini filosofi, meklējot jēgu un nozīmi katrai dienai.

 

     Oksfordas juristes M. Haranas romānā „Lēdija gleznā” iedzīvināts Čārlza Otrā galms. Grāmatas darbība notiek uz meistarīgi atainota senatnīgās Londonas fona, kurā, neraugoties uz dramatiskiem un traģisma pilniem notikumiem, krāšņi piedzīvojumi seko viens aiz otra. Sešpadsmit gadus vecā Frānsisa Stjuarte ierodas Anglijas atjaunotajā galmā. Viņas nesamaitātā daba un skaistums tajā tiek augstu vērtēts. Sievietes viņu apskauž, bet vīrieši iekāro. Nepaiet ilgs laiks, un karalis Čārlzs Otrais kaislīgi iemīlas Frānsisā un ir gatavs darīt jebko, lai tikai šī meitene kļūtu par viņa mīļāko...

 

     Visiem, kas tālu no mājām, būs piemērots bestselleru autores, aktrises un televīzijas producentes F. Flegas romāns „Sveicam pasaulē, mazulīt!”, kurš vēsta par Amerikas populārākās televīzijas žurnālistes Denas Nūrdstremas brīnišķīgo dzīvi. Smieties vai raudāt par notikumiem tajā – tas lasītāja ziņā.

 

     Pilnu jauno grāmatu sarakstu skatieties šeit.

     Nākamā jauno grāmatu diena abonementā – 1. oktobrī.

 

 

Līdzīgi raksti