Viena no I. Kazules mandalām

No 4. oktobra Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonementā apskatāma lietišķās mākslas meistares, audējas Ilgas Kazules mandalu izstāde.

Ilga Kazule dzimusi 1956. gada 6. septembrī, beigusi Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskolu, darbojas TLMS „Dzīpariņš”. Mācījusies Starptautiskajā Profesionālās dziedniecības akadēmijā, guvusi zināšanas mandalu zīmēšanā. Vaļasprieki – mandalu zīmēšana, aušana, rokdarbi, grāmatu lasīšana. Piedalījusies Lietišķās mākslas izstādēs Rēzeknē, Rīgā un Jelgavā, kā arī mandalu zīmējumu izstādē Latgales Kultūrvēstures muzejā 2012. gada februārī.

Mandala ir senākā kosmosa karte jeb Visuma uzbūves ģeometriskais modelis. Vārds mandala (no sengrieķu valodas – aplis, gredzens) ir pieminēts „Rigvēdā” – indiešu kultūras vissenākajā rakstu piemineklī. Galvenais mandalā ir centrs. Karls Gustavs Jungs skaidrojis, ka, tāpat kā Visumā ir centrs, arī cilvēkā ir centrs – viņa patība.